Kapat

Youtube Reklam Formatlarını Değiştiriyor! Can Sıkıcı Reklamlara Son! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Youtube Reklam Formatlarını Değiştiriyor! Can Sıkıcı Reklamlara Son!

Anasayfa
İnternet Youtube Reklam Formatlarını Değiştiriyor! Can Sıkıcı Reklamlara Son!
Youtube Reklam Formatını Değiştiriyor

Youtube kullanıcılarının video izlerken uzun süreli reklamlarla karşılaşması can sıkıcı bir durum halindeydi. Kısa süreli reklamların da yer aldığı Youtube reklam formatları artık iyileştirilerek kullanıcıların reklamları izlemeden geçmesine olanak tanıyor. Videolarda karşımıza çıkan 30 sn’lik reklamlar son buluyor. Youtube Reklam formatlarını değiştirerek can sıkıcı uzun reklamları kaldırarak yerine kısa ve etkileyici reklam formatını getiriyor.

Kullanıcıların Yeni TrueView reklam formatıyla 5. saniyede reklamı izlemeden geçiş yapmaları sağlanacak. Reklam verenler  marka bilinirliğini kısa sürede artırmak ve  kullanıcıları sıkmadan daha kısa ve etkileyici reklamların yapılabilecek. Youtube tarafından verilen bilgiye göre reklam verenlerin marka bilinirliği 6 saniye içerisinde artırmanın yollarını keşfettiklerini, daha kısa ve etkileyici reklam yapabileceklerini belirtti. Reklam veren Markaların 6 saniye uzunluğunda TrueView for Reach reklam formatını oluşturarak, reklamda kullanıcılara vermek istenilen mesajı verdiğinden emin olacak.

Youtube’un reklam formatlarıyla yaptığı bu değişiklik kullanıcılar açısından hoş karşılacağı malum, ancak bu reklamları izlenilen video içerisinde hangi sıklıklarla yayınlanacağı bilinmiyor lakin bu konuda da bir düşünceleri olursa iyi olacak aksi taktirde izlenilen videoda sık sık kısa kısa reklamların çıkması da kullanıcılar tarafından can sıkıcı bir durum olarak yorumlanacağı kanaatindeyiz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir