TechnoSehir

YouTube Koyu Tema Modu Nasıl Aktif Edilir?

YouTube Koyu Tema Modu Nasıl Aktif Edilir?

Dünyanın en popüler video platformu olan YouTube, yaklaşık bir yıl önce sunmuş olduğu “Koyu Tema” moduyla kullanıcılar tarafından beğeni toplaşmıştı. Koyu tema özelliği pil tasarrufu sağlarken diğer yandan video izlerken gözlerinizi yormayacak bir şekilde beyaz görünen tüm kısımlar karartılarak koyu hale getiriliyor. Koyu tema modunu gerek mobil uygulamada gerekse web ortamında nasıl aktif hale getirilir birlikte bakalım.

 

Koyu Tema Modu Nasıl Aktif edilir? (Web)

Web ortamında Koyu tema modunu aktif edebilmeniz için youtube.com anasayfasında, sağ üst köşede oturum aç seçeneğinin solunda yer alan üst üste üç nokta yani ayarlar seçeneğine tıklayıp açılan pencerede en üstte yer alan “Koyu Tema Kapalı” seçeneğine giriş yapılarak altta yer alan anahtarı aktif hale getirdiğiniz zaman, YouTube sayfası koyu renk olacaktır.

 

Koyu Tema Modu Youtube Uygulamasında Nasıl Aktif edilir? (Mobil)

İOS ve Android platformlarında benzer şekilde aktif edebileceğiniz Koyu Tema modunu sağ üst köşede yer alan profil simgesine dokunarak açılan pencerede “Ayarlar” sekmesine giriş yaptıktan sonra en üstte yer alan “Genel” seçeneğine dokunuyoruz. Daha sonra üstten ikinci sırada yer alan “Koyu tema” özelliğini aktif hale getirerek koyu tema modunu uygulamış oluyoruz.

Youtube Koyu Tema Özelliği Youtube Koyu Tema Özelliği Youtube Koyu Tema Özelliği

Youtube Koyu Tema Özelliği Youtube Koyu Tema Özelliği Youtube Koyu Tema Özelliği

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.