TechnoSehir

Youtube, Facebook ve Twitter Irkçılık Mı Yapıyor?

Youtube, Facebook ve Twitter Irkçılık Mı Yapıyor?

Facebook, Twitter ve YouTube’daki ırkçılık içeren içeriklerin kaldırılmaması Fransa’da gündem yarattı.Facebook

Facebook, Twitter ve YouTube ırkçılık karşıtı gruplar tarafından hedef alınırken, sitelerde yayınlanan içeriklerin kaldırılması için resmi şikayetlerin yapılmasına karşın yöneticilerin herhangi bir işlem yapmaması tepki topladı.

facebook-twitter-ve-youtube-irkcilik-mi-yapiyor

Sitede bulunan içeriklerin kaldırılması için talepler gönderilirken, bu taleplerin ardından işlemlerin yapılıp yapılmadığı takip edildi. Konuyla ilgili Fransa’da Fransız Yahudi Öğrenci Birliği (UEJF), SOS Racisme ve SOS Homophobie tarafından gerçekleştirilen işlemlerde, Facebook, Twitter ve YouTube’a tepki oldukça büyük olurken, yapılan son açıklama ile birlikte bu konuda Facebook, Twitter ve YouTube’un hiçbir şekilde istekli olmadığı ve ırkçılığa karşı herhangi bir işlem yapmak istemediği belirtildi.

Kaç İçerik Silindi?

Facebook, Twitter ve YouTube için yapılan içerik kaldırma talepleri sonrasında yapılankontrollerde Facebook’ta 156 içerikten 53’ü, YouTube’da 255 içerikten 16’sı, Twitter’da ise 205 tweet’ten 8’si silindi

bu açıdan bakıldığında silme işlemlerinin çok az bir oranda gerçekleştiği görülürken, tepkiler de bu raporun açıklanmasının ardından gösterilmeye başlandı. Nefret içeren, ırkçılık yapan içeriklerin kaldırılmasına yönelik şikayetlerin daha dikkatli bir şekilde incelenmesi ve hızlı bir şekilde çözümlenmesi istenirken, konuyla ilgili yapılan tüm eleştirilere Facebook, Twitter ve YouTube tarafından herhangi bir yanıt gelmedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.