TechnoSehir

Youtube Çöktü mü? Google’a Neden Girilmiyor ?

Youtube Çöktü mü? Google’a Neden Girilmiyor ?

Youtube, Google Neden Girilmiyor?

Milyonlarca kullanıcısı olan Youtube ve Google’a erişim sağlanamıyor. Bununla birlikte Google ve servislerinede erişim yapılamıyor. Saat 10:45 civarlarında erişim sağlanamayan Google, Youtube ve diğer Google servislerine erişimin neden sağlanamadığı bilinmiyor.

Milyonlarca kullanıcı Google ve Youtube girildiğinde “502. That’s an error.The server encountered a temporary error and could not complete your request. Please try again in 30 seconds. That’s all we know.” hatasıyla karşılaştı. Peki Bu kesintinin sebebi nedir?

Youtube Çöktümü

Kesintinin tam olarak nedeni bilinmese de kullanıcıların hemen aklına gelen Youtube Çöktümü? Youtube neden girilmiyor ? Google servisleri neden çalışmıyor? gibi sorular gelmeye başladı. Sosyal medya üzerinde hızla bu kesintinin nedeni kullanıcılar tarafından sorgulanıyor. Hiç süphesiz ki Youtube, Google ve google servisleri milyarlarca kullanıcıya hitap ediyor ve bu kesintinin hayati önem taşıdığı kaçınılmaz.  

Ulaştırma ve Alt yapı Bakan Yardımcısı Dr Ömer Fatih sayanın yaptığı açıklamada Google ve Google  (Google Maps, Gmail, Google Analytics v.b) servislerinin global bir sorun olduğunu ve Türkiye Operatörlerinde kaynaklanan bir sorun olmadığı açıklaması yapıldı. Dr. Ömer Fatif Sayan Twitter üzerinden yaptığı açıklamada:

“Google servislerinde global sorunlar (Yunanistan, Romanya, Bulgaristan gibi) olup, ülkemizde de hissedilmektedir. Türkiye’deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır. USOM ekiplerimiz süreci yakından takip etmektedir. Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalıdır.”  sözlerini kaydetti.

 

Sorunun neden kaynaklandığı ile ilgili bilgi aldıktan sonra detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Güncelleniyor…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.