Kapat

YouTube 3 boyutlu video desteğine kavuştu! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

YouTube 3 boyutlu video desteğine kavuştu!

Anasayfa
İnternet YouTube 3 boyutlu video desteğine kavuştu!

youtube-3-boyutlu-video-destegine-kavustu-h1446766980-f4ad89
YouTube 3 boyutlu video desteğine kavuştu!

İnternetin önemli video platformlarından birisi olan YouTube, yeni bir özelliğe daha kavuştu. YouTubetarafından duyurulan bu özellik ile artık site üzerinden 3 Boyutlu VR videolarizlenebilecek. Google Cardboard ile uyumlu çalışan bu yeni özellik ile 360 derece videolar izlemek artık mümkün.

YouTube, bu özelliğin Quad HD çözünürlüğe sahip 3 boyutlu videolar tarafından bu destekleneceğini belirtti. Gözün derinlik algısına ve yakınlık uzaklığına göre videolar, siz kafanızı nereye çevirirseniz o tarafa doğru hareket ediyor. Henüz 4K videolar için bu özelliğini sunmayan YouTube‘un ilerleyen zamanlarda bu hizmeti sunması bekleniyor.
Henüz oldukça yeni olan bu özellik ile YouTube, Google Cardboard kullanıcıları oldukça sevindirecek gibi görünüyor. Şimdilik sadece 10 tane video ile bu desteği sunan sitenin zaman ile bu sayıyı arttırması bekleniyor. Henüz Androidve iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda bu desteği sunan YouTube,Windowsphohe için bir açıklama yapmadı. Eğer sizin uygulamanıza hala VRdesteği gelmediyse uygulama markete girerek YouTube uygulamasını güncellediğinizde bu desteğe kavuşmuş olacaksınız.

[kirmizibuton]KAYNAK[/kirmizibuton]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook, izinsiz giriş denemelerini artık SMS ile bildirmeyecek!

Facebook 5 Kasım 2015 itibariyle yaptığı bir duyuru ile hırsızlara karşı ya da izinsiz girişlerin SMS ile bildirilmeyeceğini duyurdu. Facebooktarafından yapılan açıklama...

Kapat