Kapat

YouTube, 1 Milyarlık Kullanıcı Sayısına Rağmen Kar Edemiyor! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

YouTube, 1 Milyarlık Kullanıcı Sayısına Rağmen Kar Edemiyor!

Anasayfa
Haberler YouTube, 1 Milyarlık Kullanıcı Sayısına Rağmen Kar Edemiyor!

Youtube-para-kazanamiyor-sad-smiley-800-1-728x364

Dünyanın en kalabalık video platformu YouTube’un 2014 yılında hiç kar elde edemediği ortaya çıktı.

Yazılı içeriğin değerinin gittikçe görmezden gelindiği ve görselliğin ön plana yerleştiği garip bir dönemde yaşıyoruz. YouTube karşısında kahvaltı yapıyor, Twitch akışı beraberinde çalışıyor ve akşamları Vimeo’dan kısa film izleyerek vakit öldürüyoruz.
Hal böyleyken, video platformlarının paraya para demediklerini, milyarlarca dolarlık çekleri ceplerine indirdiklerini düşünmemek elde değil. Fakat işin aslının hiç de öyle olmadığını, dünyanın en çok izlenen video’larına ev sahipliği yapan Google hizmeti YouTube’un 2014 yılına ilişkin finansal açıklaması sayesinde görüyoruz.

1.000.000.000 kişilik kullanıcı tabanına sahip, binlerce ünlü video yayıncısını bünyesinde barındıran ve içerik geliştiricilere yılda yüzlerce milyon dolar gelir dağıtan Youtube’un gelir hanesine 2014 yılında 4 milyar $ yazıldı. Geçtiğimiz yılın 3 milyar $’lık gelirini %33 oranında geride bırakan bu rakam, kar olarak hiçbir geri dönüş yaratamadı. YouTube’un daha karlı bir hale gelmesi için çabalayan Google’ın yeni bir reklam sistemi geliştirdiği söyleniyor.

(techno-labs)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir