TechnoSehir

Yeni Razer Blade Daha Büyük Ekranı ve Daha İnce Çerçevesiyle Bomba Gibi Karşınızda!

Yeni Razer Blade Daha Büyük Ekranı ve Daha İnce Çerçevesiyle Bomba Gibi Karşınızda!

Yıllar boyunca diğer modeller güncellenirken, bir kenarda unutulmuş olarak bekleyen Razer Blade, yeni gelen bomba gibi tam tasarım revizyonu ile kullanıcılara sunuldu.

Razer Blade, Razor’ın laptop serilerinin yıllar boyunca adeta çekirdeği haline geldi fakat Razer Blade Stealth’e ve Blade Pro’ya geçtiğimiz yıllarda güncellemeler gelmesine rağmen, Blade’in kendisi dışlanır gibi bırakıldı. Razer her ne kadar içindeki donanımı güncellemeye devam etmiş olsa da, 2013’ten beri cihazın basit dış görünümü hiçbir şekilde değiştirilmedi.

Yeni Blade Tamamen Onarılmış Bir Tasarım Sunuyor

Tüm tasarımın yeni revizyonunun gelmesi ile Razer Blade’in dışlanmışlığı artık bir son buluyor. Daha büyük 15.6-inch ekranı, Intel’in en son sekizinci nesil Core i7 işlemcisi ve NVIDIA’nın Max-Q mimarisi ile Blade gerçekten de şu an piyasadaki en iyi oyun laptoplarıyla rekabet edebilecek düzeyde.

Direkt baktığınızda gözünüze çarpacak ilk şey yeni tasarım. Razer önceki Blade modellerinde kullandığı 14-inch panelden 15.6-inch ekrana geçiş yapmayı tercih etmiş. Ekranın büyümesinin, tüm laptopın boyutunun artmasına neden olacağını düşünüyorsunuz belki de ancak Razer eski modellerde görülen kalın çerçeveleri kaldırıp aynı boyutlara çok daha fazla şey sığdırma peşinde. Ayrıca, şirketin iddiasına göre yeni Blade, piyasadaki en küçük 15.6-inchlik bir oyun laptopı. Bunların yanısıra Razer laptopın görsel tasarımını da iyi bir temizleme peşinde: siyah aluminyum kaplamasını çöpe atıyor. Geleneksel siyah aluminnyum kaplama hala duruyor fakat Razer logosunun etrafındaki ve köşeleri kaplayan kabartılı şeritler de tasarımdan çıkarılanlar arasında.

Üç Ekran Seçeneği: 60Hz-1080p & 144Hz-1080p & 4K Dokunmatik Ekran

Büyük değişimlerin bir kısmı da içeride gerçekleşiyor. Razer artık yeni 15.6-inch ekranı için üç farklı seçenek sunuyor: en ucuzu olan 60 Hz-1080p seçeneği, en iyi oyun performansını isteyenler için 144Hz-1080p seçeneği ve 100% Adobe RGB renk desteğine sahip 4K dokunmatik ekranlı seçenek. Maalesef 4K ekranı NVIDIA G-Sync teknolojisini desteklemiyor, Razer’ın yaptığı açıklamaya göre bu tamamen güç verimliliğine odaklanmak amaçlı verilmiş bir karar. Bunlara ek olarak, eski klasik iki tuşlu touchpad; daha büyük ve entegre edilmiş çeşitli tuşlar içeren, Windows Precision Touchpad sürücülerini destekleyen bir yeni touchpad ile değiştirilmiş.

Blade’e gelen güncellemenin içerdiği ilgi çekici diğer eklemelerden biriyse kullanıcı tarafından değiştirilebilen kısımlar. Cihaz kendi içinde 16GB RAM ve 256-512 GB M.2 SSD depolama ile geliyor ama kullanıcılar bunları diledikleri takdirde 32GB RAM’e ve 2TB depolamaya kadar yükseltebilme imkanına sahipler.

Cihazın içindeki donanıma bakarsak, Razer oldukça basit bir yaklaşım sergilemiş. Tüm yeni Blade modelleri; aynı Intel işlemcisine, 2.2GHz temel frekansına sahip ve 4.1 GHz’e “turbo boost” özelliğiyle çıkabilen 6 çekirdekli i7-850H’e sahip. İşin grafik tarafında ise, ya GTX 1060 ya da GTX 1070 seçenekleri mevcut ve ikisi de NVIDIA’nın Max-Q tasarım optimizasyonlarıyla geliyor.

Portlarına (girişlerine) bakarsak, Razer Blade dört ana port tipiyle karşımıza çıkıyor: bir Thunderbolt 3 portu, bir Mini DisplayPort, üç USB 3.1 A Tipi port ve bir HDMI portu. Pil gücü ise, eskisine kıyasla daha iyi ya da aynı denebilir, 80 wH piliyle büyüyen ekranı ve altı çekirdekli işlemciyi oldukça yeterli bir şekilde destekleyebilecek gibi gözüküyor fakat denemeden bundan emin olmak mümkün değil.

Yeni Blade laptop, dün resmi olarak piyasaya sürüldü ve fiyat kataloğu şöyle:

60 Hz ekran, GTX 1060, 256 GB SSD — $1,899.99

144 Hz ekran, GTX 1060, 512 GB SSD — $2,199.99

4K ekran, GTX 1070, 512 GB SSD — $2,899.99

Genel olarak bakıldığında, Razer Blade’de yenilenen her şey gerçekten heyecan verici duruyor ve laptopın uzun süredir değişmesi gereken eksiklerini sonunda düzeltmişler, en azından kağıt üzerinde. Hatta şu an için bunu söylemek erken fakat eğer kullanıma sunulduğunda her şey teoride olduğu gibi çalışırsa, yeni Razer Blade en iyi oyun laptopı olmaya çok güçlü bir aday konumunda.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.