Kapat

Yeni Dijital Para Geliyor!

Anasayfa
Haberler Yeni Dijital Para Geliyor!

Özellikle Bitcoin ile birlikte sanal dünyanın para kavramı değişirken, bu konuda önemli bir gelişme daha yaşanıyor. İşte son bilgiler.

Dünya genelinde en büyük bankalar arasında bulunan 4 banka bir araya gelerek özel bir projeyi faaliyete getirecek. Konuyla ilgili elde edilen bilgilerde sanal, dijital paranın geliştirileceği belirtilirken, güvenlik gibi tüm detayların kapsamlı bir şekilde ele alınarak ortak bir çalışmanın faaliyete geçirileceği açıklandı.

yeni-dijital-para-geliyor

4 ortak banka arasında UBS, Deutsche Bank, Santander ve Bank of New York Mellon yer alırken, 4 banka bu alanda fark yaratmaya çalışıyor. Projenin gerçekleşmesi ile birlitke son dönemlerin en çok ilgi çeken konularından birisi Bitcoin olurken, proje Bitcoin için rakip olabilecek düzeyde. Tüm dünyada kullanılabilecek durumda olacak yeni sanal para ile birlikte hem alternatif hem de daha güvenli bir sistem sunulmuş olacak. Bitcoin için bankaların bir destek vermesi mümkün olmazken, yeni projenin bankaların öncülüğünde olacak olması bu anlamda güven de sağlayacak.

2018’de Gelecek

Bitcoin alternatifi 2018 yılında kullanılabilir duruma gelecek. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda en büyük problemin güvenlik olduğu ifade edilirken, daha önce yapılan dolandırıcılık olaylarında Bitcoin üzerinden 72 milyon dolar gibi bir zarar yaşanmıştı. Bu bakımdan yapılacak çalışmalarda güvenlik anlamında tüm önlemlerin alınması ve güvenliğin tamamen sağlandıktan sonra yeni paranın piyasaya sunulması bekleniyor.

Önceki yazıyı okuyun:
PayPal Türkiye’ye Dönüş Yapacak

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'deki prosedürleri uymadığı gerekçesiyle ülkedeki faaliyetleri durdurulan PayPal’ın tekrar Türkiye'ye geri döneceği belirtildi. Mayıs ayında yaşanan son gelişmeler...

Kapat