Kapat

Xperia Z5’in kamerası oldukça iddialı! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Xperia Z5’in kamerası oldukça iddialı!

Anasayfa
Mobil Xperia Z5’in kamerası oldukça iddialı!

640x451xsony-xperia-z5-kamera-ozellikleri-jpg-pagespeed-ic-fa-r-640x360

IFA 2015 yaklaşırken firmaların duyuracağı yeni ürünler hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor.

Sony Xperia serisi ile ilgili önemli haber kaynaklarının iddiasına göre Xperia Z5 modelindeki kameranın özelliklerine yakından bakalım. Detaylar haberimizde.
Sony Xperia Z serisine katılması beklenen yeni model Xperia Z5, önümüzdeki hafta resmi olarak duyurulacak. Klasik suya ve toza karşı yapısı, dikdörtgen köşeli hatları ile aynı tasarımsal çizgilere sahip olacağını bildiğimiz modelin öne çıkarılan özelliklerinden biri kamerası olacak. Bundan yaklaşık 3 ay önce bağımsız bir fotoğraf sitesi tarafından verilen bilgilere göre Xperia Z5’in kamerasının piyasadaki en iyi akıllı telefon kamerası olacağı söylenmişti. Şimdi ortaya çıkan bilgiler bu bilgiyi doğrulayacak nitelikte.

Xperia Blog isimli Sony’ye yakın haber kaynaklarından birinde yayınlanan bilgilere göre Xperia Z5 modelinde 23 MP çözünürlüğünde bir kamera yer alacak. Bu kamerada 1/2.3” boyutunda Exmor RS sensör kullanılacak. Bu sensör boyutunun beklenildiği kadar iyi olduğunu söylenemez. Ancak Sony’nin bir başka iddiası da otomatik odaklama (Autofocus) özelliği. Henüz detayları açıklanmayan bu odaklama özelliğinden “Hybrid” olarak bahsediliyor. Buradaki hybrid kavramının hem dijital hem de mekanik özellikle donatılmış bir mercek olduğunu düşünebiliriz. Ortaya çıkan teknik veriler ışığında Xperia Z5 kamerasının sektör standartlarında olduğunu söylemek mümkün ancak Sony bunun aksini iddia ediyor. IFA 2015’te hep birlikte göreceğiz.

[kirmizibuton]KAYNAK[/kirmizibuton]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir