TechnoSehir

  Xiaomi CEO’sundan Reklam Sözü

  Xiaomi CEO’sundan Reklam Sözü

Xiaomi CEO’sundan bunaltan reklamlara köklü çözüm nihayet geldi. Uygun fiyatı ve güçlü donanımları ile dikkat çeken akıllı telefon pazarının önemli aktörlerinden Xiaomi, kullanıcılarının haklı talebine kulak vermeye nihayet başladı. Buna göre, milyarlarca dolarlık reklam anlaşmalarının büyük kısmını feshetmeyi planlayan şirket, artık reklam arayüzlerini daha dikkatli yöneteceğini ilan etti. Peki bu ne anlama geliyor gelin yakından bakalım!

 

Xiaomi CEO’sundan Haber Var!

Uzun zamandır kullanıcılarının mağduriyetini görmezden gelen Xiaomi, artık sinir bozucu reklamlara son vereceğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, şirketin MIUI 11’deki sinir bozucu reklamlarına son vereceğini veya çok düşük seviyeye çekeceğini belirtti.

Geçtiğimiz yıl 2.28 milyar dolarlık reklam anlaşmaları ile bu alanda önemli bir geliri kasasına koyan şirketin, bu gelirlerin yerine hangi hamleler ile takviye yapacağı ise merak konusu. Ama şimdiden uzun süreli anlaşmalar yapan birçok şirketin bundan ne derece etkileneceği de ayrı bir sorun olarak şimdilik bir kenarda tutuluyor. Lei Jun, önümüzdeki günlerde geliştirici ekip ile bir araya geleceğini ve artık bu yönde hangi adımların atılması gerektiğini ve süreci ele alacağını belirtti. Aynı zamanda, Avrupa’ya da artık tüm gücü ile açılacağını ifade eden CEO’nun, Avrupa operasyonlarını da geliştireceklerini söyledi.

 

Bir Açıklama da Ürün Geliştiricisinden

Xiaomi CEO’sunun hemen arkasından bir açıklama da şirketin Ürün Müdürü Wang Teng Thomas’tan geldi. Thomas da, bu konuda ki yükümlülüklerinin yerine getirileceğini ve sinir bozucu reklamların artık sorun olmaktan çıkarılacağını taahhüt etti.

Xiaomi’den sadece sinir bozucu ve bezdirici reklamların değil, aynı zamanda bazı geliştirmelerin de yapılmasını isteyen kullanıcıların, bu isteklerinin başında QQ sosyal medya uygulamasında arama kaydı, yakın zamanda silinen fotoğraflar için yerel geri dönüşüm kutusu, büyüteç ve ultra düşük güç modu gibi özellikler gelmektedir.

Xiaomi’nin bu adımı hiç kuşkusuz yeni hedef kitlelerine daha kolay ve daha inandırıcı şekilde ulaşmasını sağlayacak önemli bir adım olarak kabul edilmektedir. Önümüzdeki günlerde Xiaomi’nin bu adımının şirketi ne yönde etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz. Acaba reklam gelirlerinin mahrumiyetinden kaynaklı açığı yeni müşteriler kapatacak mı hep birlikte izleyeceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.