TechnoSehir

WordPress Web Sitelerinizi Tek Bir Yerden Yönetmek

WordPress Web Sitelerinizi Tek Bir Yerden Yönetmek

Birden fazla WordPress tabanlı web siteniz var ise ve bu sitelerinizi ayrı ayrı yönetmek yerine tek bir uygulamadan yönetmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Güncellemeler yapmak, içerik paylaşmak, istatistiklerinize bakmak ve buna benzer bir çok işlemleri ister mobil isterseniz bilgisayar üzerinden WordPress web sitelerinizi tek bir yerden yönetmek mümkün.

 

WordPress’in sunmuş olduğu masaüstü program ve mobil uygulama sayesinde wordpress sitelerinizle bağlantı kurarak birden fazla sitenizi yönetebilirsiniz.Bunun için öncelikli olarak wordpress.com üzerinde bir hesabınız olması gerekiyor. Hesabınız yok ise bu bağlantıdan hesap oluşturarak ilk adımı atabilirsiniz. Daha sonra “WordPress.com tarafından Jetpack” adlı eklentiyi sitenizi yüklemeniz gerekiyor.

WordPress Jetpack adlı Eklentiyi daha detaylı olarak başka bir içeriğimiz de sizlerle paylaşacağım.

JetPack eklentisi sitenize bir çok  özellik kazandırarak, wordpress.com üzerinden uygulama ile bağlantı sağlayarak sitelerinizi yönetme imkanı sunuyor.

WordPress JetPack Kurulumu

Eklentiyi sitenize kurmak için Eklentiler> Yeni Ekle yolunu izleyerek arama kutucuğuna Jetpack yazarak eklentiyi aratın ve ardından eklentiyi sitenize yükleyerek etkinleştirin.

Karşınıza gelecek olan ekranda JetPack’i Kur dedikten sonra eklenti sizi wordpress.com’a yönlendirecek ve burada var olan yada yeni oluşturacağınız hesabınızla giriş yapacaksınız.

Daha önce eklediğiniz bir web siteniz var ise onay kutucuğu gelecektir onaylayarak devam ediyorsunuz. Yeni site eklemek için sol üst kısımda yer alan sitelerim seçeneğine tıklayarak alt kısımda yer alan Yeni site Ekle seçeneğinden sitenize ait bilgileri girerek ekleme işlemini tamamlıyoruz.

Diğer sitelerinizi bu hesap üzerinden yönetmek istiyorsanız tüm WordPress tabanlı sitelerinizi ekleyerek tek bir hesap üzerinden yönetebilirsiniz.

Eklentimizi kurduk ve WordPress ile bağlantımızı yaptık sırada uygulama üzerinden bağlanarak siteleri nasıl yöneteceğimize geldi.

WordPress Sitenizi Mobil Uygulamadan Yönetmek

WordPress Mobil uygulamadan yönetmek için Apple Store veya Google Play Store‘dan WordPress yazarak uygulamayı akıllı telefonunuza indirin.

Daha sonra uygulamayı açarak wordpress.com hesabınızla giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra Eklemiş olduğunuz siteleri burada göreceksiniz. Siteler arasında geçiş yaparak istediğiniz web sitesini nereden olursanız olun yönetebilirsiniz.

WordPress Sitenizi Bilgisayardan Yönetmek

WordPres sitelerinizi bilgisayardan yönetmekte mümkün. Mac OS X, WINDOWS ve  Linux platformları için hazırlanan masaüstü programını bilgisayarınıza WordPress Masaüstü yazılımını indirerek kurulumunu gerçekleştirin ve programı çalıştırın.

WordPress hesabınızla giriş yaptıktan sonra artık web sitenizi bilgisayarınızdan yönetebileceksiniz. Tek bir siteyi yönetecekseniz normal olarak web sitenizin admin panelinden yönetmeniz daha doğru olacaktır. Ancak birden fazla siteniz mevcutsa masaüstü yazılımını kullanmak işinize yarayabilir.

Takıldığınız veya sormak istediğiniz bir konu hakkında benimle aşağıdan yorum kısmından iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.