TechnoSehir

Windows 10 Bilgisayardaki interneti Nasıl Paylaşabilirim?

Windows 10 Bilgisayardaki interneti Nasıl Paylaşabilirim?

Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızdaki interneti paylaşarak çevrenizdeki akıllı cihaz veya bilgisayarların internete bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Hayatımızın bir parçası haline gelen internet, olmazsa olmazlarımızın arasında. Her dakika elimizin altında yer alan Akıllı telefon ve bilgisayarlar günlük hayatta vazgeçemediğimiz eşyalarımızın başında geliyor. Hal böyleyken internetsiz kaldığımız anda kendimizi eksik hissedebiliyoruz. Bulunduğunuz ortamda Wifi ağı yoksa Ethernet kablosu ile bilgisayarınızdan internete girebiliyor ve Windows 10 işletim sistemine sahipseniz interneti paylaşarak bulunduğunuz ortamda wifi alanı oluşturmanız mümkün. 

Not: Wifi ile bağlı olduğunuz alanlarda da Mobil etkin nokta oluşturabilirsiniz. Ama Wifi varsa zaten Mobil etkin Nokta oluşturmanın ne anlamı var? 🙂

Mobil Etkin Nokta Nasıl Oluşturulur?

Windows 10 işletim sistemin özellikleri arasında yer alan Mobil Etkin Nokta özelliği ile bilgisayarınızın bağlı olduğu interneti paylaştırarak diğer cihazlarınızın internete bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Windows 10 İşletim sistemi üzerinde yer alan Mobil  Etkin Nokta Ayarının aktif edilmesidir.

 

Mobil Etkin Nokta Nasıl Aktif Edilir?

Mobil etkin nokta hazır olarak işletim sistemi içerisinde yer aldığından oluşturmanıza gerek kalmayacak sadece kullanıcı adı ve şifre ayarını kendiniz dilerseniz değiştirebilirsiniz. Hadi ayarlara geçelim. 🙂 Mobil etkin Nokta ayarını iki yolda aktif yapabilirsiniz. Birinci yol  bilgisayarınızda sağ alt köşede yer alan bildirim simgesine tıklayın ve ardından açılan barda “Mobil etkin nokta” yazan kutucuğa bir kez tıkladığınızda aktif edilecektir.

Mobil Etkin Nokta

İkinci yol ise sağ alt köşede yer alan internet erişimi simgesine tıkladığınızda açılan barda sağ alt kısımda yer alan “Mobil etkin nokta” yazan kutucuğa bir kez tıklamanız yeterli olacaktır.

Mobil Etkin Ağ Kullanıcı Adı ve Şifre Belirleme?

Mobil etkin ağ aktif edildikten sonra aktif ettiğiniz kutucuğun üzerine sağ tıklayıp “Ayarlar’a gidin” seçeneğini tıklayın ve ardından açılan pencerede Ağ adı, Ağ parolası, Ağ grubu gibi seçenekler göreceksiniz. Alt kısımda yer alan Düzenle seçeneğine girdiğinizde buradan Ağ adınızı ve parolanızı belirleyebilirsiniz.

Mobil Etkin Nokta

 Ayarlarını yaptıktan sonra diğer cihazlardan belirlediğiniz kullanıcı adını tespit ettikten sonra belirlediğiniz şifreyi girerek bağlantıyı kurabilirsiniz.

 

Not: Aynı anda en fazla 8 cihaz bağlanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.