TechnoSehir

Whatsapp’tan Harika Güncelleme!

Whatsapp’tan Harika Güncelleme!

Son günlerde çöken alt yapısı ile ciddi prestij kaybına uğrayan Whatsapp, yeni güncellemesi ile birlikte harika bir işe imza atacak gibi görünüyor. Milyarlarca kullanıcının merak etiği bu gelişme sayesinde artık kullanıcıların işine yarayacak yeni bir güncelleme geliyor. WA Beta Info adlı internet sitesine dayandırılan habere göre; Whatsapp, yeni bir Beta sürümü üzerinde denemeler yapıyor. Bu denemeler testleri geçerse ve en sonunda denekler üzerinde de istenen tepkiyi alırsa hayata geçirilecek. Peki nedir bu güncelleme? İşte detaylar…

 

QR Kodları Android’in 2.19.189 Sürümüne Göre Birçok Alanda Kullanılabilecek!

Bilindiği gibi Whatsapp’ta QR kodları çok yol kat etti. Öyle ki, web  Whatsapp için de kullanıcılar telefon ve bilgisayar senkronizasyonunu QR kod ile yapabilmektedir.  Android’in 2.19.189 güncellemesine göre, artık kişiler QR kod ile bir başkasını kolaylıkla ekleyebilecek ve çıkarabilecek. Bununla da kalmayacak, kendi bilgilerini de karşı tarafa gönderebilecek! Peki nedir bu bilgiler?

 

QR Kod İle Neler Yapılabilecek?

Şimdilik Whatsapp yönetimi, bu alanda yenilikler yapmayı kesinleştirse de çok hızlı gitmek istemiyor. Facebook ve Instagram ile eş zamanlı olarak gitmeyi uygun görüyor. Yani, bağlı olduğu Facebook ve yine Facebook’a bağlı Instagram ile senkronize bir şekilde ilerlemeyi ön görüyor. Bu yüzden, birazdan söyleyeceklerimizin hepsi için biraz zaman ve Facebook yönetiminin izni gerekecek.

QR kod ile artık karşıdakine bilgilerinizi gönderebilirsiniz. Resimler, videolar, belgeler ve daha birçok şeyi. Bunlar, hem artık çok hızlı hem de çok pratik hale gelecek. Sistemdeki hazır QR kodlarını da kullanarak daha hızlı ve daha kolay bir QR yönetimi gerçekleştirmiş olacaksınız. Herhangi birinin profilini, durum öğelerini ve daha birçok şeyi de paylaşabilirsiniz.

 

Güncellemeler Ne Zaman?

Henüz güncellemeler ne zaman yapılacak tam bilinmese de 2019’un son çeyreğinde arka arkaya 2 yeni güncellemenin geleceğini tahmin ediyoruz. Ve bu güncellemelerden biri de QR kod olacak. Bir diğer güncellemenin ise; özellikle mesajlaşma özellikleri ile ilgili olacağını tahmin ediyoruz. Technosehir.com ailesi olarak gelişmeler geldikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

ETİKETLER: , , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.