Kapat

WhatsApp’ın Son Güncellemesi Kullanıcıları İçin Sinir Bozucu Sorunun Giderilmesini Sağladı! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

WhatsApp’ın Son Güncellemesi Kullanıcıları İçin Sinir Bozucu Sorunun Giderilmesini Sağladı!

Anasayfa
Yazılım WhatsApp’ın Son Güncellemesi Kullanıcıları İçin Sinir Bozucu Sorunun Giderilmesini Sağladı!
WhatsApp’ın Son Güncellemesi

Popüler anlık mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp, son günlerde birbiri ardına yayınladığı yeni güncellemeler ile çok eleştirilen birçok özelliğine güncelleme getirerek büyük kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Son olarak ise WhatsApp hayranlarının uzun zamandır WhatsApp blogların da ve fan sitelerinde sıklıkla dile getirdikleri ve bir sorunsal haline gelen konuşma kaydının kesintiye uğramasını önlemek için yapılan güncelleme oldu. Bu güncellemeye göre artık bir arkadaşınıza ya da gruba eklemek istediğiniz konuşma klipinin kesintiye uğraması engellenmiş olacak. Yani?
WhatsApp’ın çok eleştirilen yönlerinden biri de kuşkusuz bir klip yüklenirken ya da birilerine bir sesli mesaj yollarken gelen mesajlar veya çağrılardan dolayı sesli klip ya da mesajın sonlandırılması durumu idi. Bu da özellikle gönderimin son saniyelerine yaklaşırken ve kaydet butonuna tam yüklenirken meydana gelmesi idi. Tabii ki bu durum birçok WhatsApp hayranının deyim yerindeyse çıldırmalarına neden olabiliyordu. Zira kimi zaman 10 dakikalık ses klipi yüklemelerinde dahi bir mesaj ya da sesli arama tüm planları alt üst edebiliyordu.

WhatsApp Sesli Mesaj Özelliği

WhatsApp yönetici grubunun geçtiğimiz günlerde sosyal medya aracılığı ile yayınladıkları mesaja bakılırsa önümüzdeki günlerde Beta sürüme yüklenecek yeni uygulama ile bu sorun ortadan kalkmış olacak. Hali hazırda WhatsApp kullanıcılarının ise 2.18.223 güncellemesini indirmesi gerekecektir. Bunun için otomatik güncelleme özelliğini devre dışı bıraktıysanız açmanız gerekecektir. Diğer durumda ise indirme yöneticinizden uygulamayı tekrar yükleyerek ya da Güncelle sekmesini kullanarak bu güncellemeden yararlanabilirsiniz.

Aslına bakarsanız bu güncelleme daha önce iOS tabanlı mobil aygıtlarda kullanılmaktaydı ama Android için ise bir gelişme yaşanmamıştı. Yoğun baskı ve mesajların meyvesini verdiğini görmekteyiz. Gelecek günlerde bu güncellemeyi kullanarak siz de bu can sıkıcı duruma bir son verebilir ve sesli mesaj ya da klip yüklemelerinizin kesilmesinin önüne geçebilirsiniz.
Bu güncelleme gerçek anlamda WhatsApp fanları için harika bir haber anlamına geliyor. WhatsApp yöneticileri bu durumun aslında farkındalar. Ama farkındalık yaratmak ve hedef kitlesine doğrudan yeni güncellemeler ile reklam yapmak ya da ulaşmak adına bunu denediklerini söylemek sanırım haksızlık olmayacaktır. Bu kadar beklenmesi gerçekten de sinir bozucu. Ve bu mükemmel uygulamanın halen o kadar düzeltilmesi gereken yanı var ki inanın bunların düzelmesi ile harika bir uygulamaya sahip olduğumuzu daha iyi anlayacağız.

WhatsApp’ın güncellenmesi gereken bir diğer yanı ise bize göre arka planda uygulamalarının ve özellikle ses kliplerinin devam etmesidir. Eğer siz de bu fikrimize katılıyorsanız ve aynı zamanda sizin de hoşunuza gitmeyen bazı özellikle söz konusu ise aşağıda bunu bizimle paylaşabilir ve harekete geçmemiz adına bir ses de siz olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Amazonun robot
Amazon’un Yeni Planı: Her Eve Bir Robot

Yıllar öncesinden tanıdık bir motto olan ve IBM tarafından ortaya atılan daha sonra ise Microsoft’un sahiplendiği “Her eve bir bilgisayar”...

Kapat