Kapat

WhatsApp’da Önemli Açık Bulundu ! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

WhatsApp’da Önemli Açık Bulundu !

Anasayfa
Güvenlik WhatsApp’da Önemli Açık Bulundu !
WhatsApp Grup Sohbetleri

WhatsApp’da önemli açık bulundu

Facecbook tarafından satın alınan ve Milyonlarca kullanıcısı olan popüler mesajlaşma ve arama uygulaması olan WhatsApp’ta açık bulundu.

Alman güvenlik uzmanlarının yaptıkları uzun araştırmalardan sonra WhatsApp gruplarına sızmayı başararak, herhangi bir gruba yönetici izni almadan gruba dahil olabiliyorlar.Uzmanlar sunucuda mesaj işleme biçimini karıştırarak gruba dahil olunabileceğini tespit edildi.
Yani tespit edilen açık uzmanlar tarafından yapılabildiği ve sunucu taraflı olduğu için sunucuyu yöneten kim olursa bu açığı kullanarak rahatlıkla casusluk yapabilir. Gruba dahil olan casus, tüm yazışmaları ve paylaşımları görülebildiği, ayrıca gruptan atılsa dahi mesajları görebildikleri aktarıldı. Açığın kullanılabilmesi için öncelikle sunucuları ele geçirmesi ve bu açığı kullanması gerekiyor. Mümkün olsa da bu açığı dışarıdan müdahale ederek kullanmak zor gözüküyor.

WhatsApp böyle bir açığın olabileceği ve kullanıcılar için tüm güvenlik önlemlerinin uçtan uca şifreleme yöntemiyle sağlandığı sunucuların güvenli bir şekilde işlediğini belirtti.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
iPhone 11.2.2 Güncellemesi
IOS 11.2.2. Güncellemesi Yayınlandı!

Apple İOS 11.2.2 güncellemesini yayınladı İOS 11 iPhone X ve iPhone 8 ailesiyle birlikte sunulduktan sonra 11.2.1 ve yaklaşık 1...

Kapat