Kapat

WhatsApp’a Gerçek zamanlı Konum Özelliği Geliyor!

Anasayfa
Sosyal Medya WhatsApp’a Gerçek zamanlı Konum Özelliği Geliyor!

WhatsApp’a Gerçek zamanlı konum paylaşma özelliği geliyor

Geçtiğimiz aylarda Facebook kullanıcıların yakınlardaki arkadaşlara ulaşmayı amaçlayan Wave adlı araç üzerinde çalışmaları basına yansımıştı. Facebook WhatsApp’a da benzer özellik getirmeyi planlıyor.

Beta sürümünde Live Location Trazking olarak adlandırılıyor. Android’te 1.16.399 ve İOS’da 2.17.3.28 veriyonlarıyla test ediliyor. Özellik Nasıl çalışıyor buna bakalım.

WhatsApp Gerçek zamanlı konum özelliği Oluşturduğunuz bir sohbet yada grupla paylaştığınızda Mevcut konumunuzu canlı olarak anlık paylaşabiliyorsunuz.

Oluşturduğunuz sohbette Ekle seçeneğindeki Konumun altında yer alan “Mevcut Konumu Paylaş” seçeneğinden Paylaşım sürenizi belirttikten sonra ailenizle ve arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Paylaştığınız grup veya sohbetteki herkes sizin kanumunuzu gerçek zamanlı olarak harita üzerinden takip edebilecek. Bu özellikle gittiğiniz noktayı sevdiklerinizle paylaşıp güvende olduğunuzu bildirebileceksiniz. İstediğiniz an paylaşımı durudurabilirsiniz bunun için paylaşım sürenizin dolmasına izin vermeniz yeterli olacaktır.

WhatsApp bu beta dosyasına henüz ulaşamadık ancak kısa bir süre sonra Android ve İOS için güncelleme yayınlanacaktır. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Genel olarak bakacak olursak bu özellik ebeveynler için yararlı bir özellik olarak gözükmekte.

Bu özellik hakkında sizlerinde düşüncelerinizi öğrenmek istiyoruz.

Önceki yazıyı okuyun:
Vodafone, Turkcell, Turktelekom, Bimcell, Teknosacell Müşteri Hizmetleri Numarası

Vodafone, Turkcell, Türk Telekom, TeknosaCell, BimCell Müşteri Hizmetleri Numarası Bir çoğumuz operatörlerde sorunumuz olunca müşteri hizmetlerini arar veya ilgili bayilere...

Kapat