TechnoSehir

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır !

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır !

Kullanıcıların beklediği PC üzerinden WhatsApp kullanma özelliği devreye girdi. Bugün yayınlanan WhatsApp web sürümünün nasıl kullanılacağını anlatacağız.

Öncelikle Akıllı telefonunuzda bulunan WhatsApp sürümünün güncellenmiş olması gerekiyor. Güncel sürümü kontrol etmek ve indirmek için buraya tıklayınız. WhatsApp’ı  güncellediyseniz devam edebiliriz.Akıllı telefonunuzdan WhatsApp’a griş yapıp menudan WhatsApp Web  seçeneğinin eklendiğini göreceksiniz.

WhatsApp Web seçeneğine tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir görüntü gelecektir.

Screenshot_2015-01-22-12-07-131

Burada barkodu okutacağınızın uyarısını vermekte. Tamam anlaşıldı dedikten sonra Qr scanner açılacaktır. Buraya kadar Akıllı telefonumuzda işlem tamam.

Şunu belirtmek gerekiyor ki WhatsApp Web sadece Google Crome tarayıcısında çalışmaktadır. İlerleyen zamanlarda diğer tarayıcılara desteği gelir mi bilinmez. Diğer tarayıcılardan giriş yaptığınızda sizden Google Chrome kurmanızı isteyecektir. Bilgisayarız da Google Chrome kurulu ise http://web.whatsapp.com adresine giriş yapıyoruz.

01

Açılan sayfada Qr kodunu göreceksiniz. Akıllı telefonumuzda çalıştırdığımız Qr scanner’a telefonumuzdan bu kodu taratıyoruz. Tarattıktan sonra akıllı telefonu ve google Chrome eşleştrimiş olduk. Farkettiğiniz gibi Qr kodunu okuttuğunuz an anında Sayfanız açılmaktadır. Artık Kişisel bilgisayarınızdan Whatsapp kullanabilir mesajlaşabilirsiniz.Burada Akıllı telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor.Aşağıdaki görüntüde de göreceğiniz üzere Telefonunuzun şarjı düşük olduğunda uyarı vermektedir.

02

Whatsapp web özelliğinden yararlanan Cihazları daha önce yayınladığımız haberde belirtmiştik.

Haberi okumak için tıkla.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.