Kapat

WhatsApp Sesli arama Ücretli mi ? | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

WhatsApp Sesli arama Ücretli mi ?

Anasayfa
Mobil WhatsApp Sesli arama Ücretli mi ?

whatsapp-free-voice-call-1427821411

Yakın zamanda WhatsAp’ın duyurduğu sesli arama özelliği artık kullanımda. Peki sesli arama ücretlimi?  Sesli arama özelliğini nasıl kullanabiliriz? Bunlara bir bakalım.

WhatsApp yeni güncellemesi ile eklemiş olduğu sesli arama özelliği tamamen ücretsizdir. Sesli arama özelliğini kullanabilmeniz için internete bağlı olmanız yeterli.
Sesli arama yapabilmek için cihazınız da WhatsApp uygulamasının güncel olduğuna emin olun. Eğer güncel ise Arama yapacağınız kişini profilini görüntülediğinizde  sağ üst köşede telefon simgesine tıkladığınızda arama yapacaktır.

Screenshot_2015-03-31-23-13-00-169x300 Screenshot_2015-04-02-21-08-44-169x300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arama yapamıyorsanız muhtemel hata , arama yaptığınız kişinin WhatsApp uygulaması güncel olmadığındandır. Karşı taraf güncelleme yaptığında o kişi ile internet üzerinden sesli görüşme yapabilirsiniz.  Dikkat edilecek husus ise arama yaptığınız kişi İOS yani IPHONE kullanıcısı ise arama yapamazsınız çünkü şimdilik İOS’a bu özellikle ilgili güncelleme getirilmedi. WhatsApp kısa süre içerisinde İOS içinde bir güncelleme yayınlayacaktır.

İlk zamanlarda seslerde yankılar ve bazı sorunlar olabiliyordu, ancak tam sürümde uygulama stabil bir şekilde sorunsuz çalışmaktadır.

Whatsapp Destek hattı 0888 233 7373 arayarak da Yardım alabilirsiniz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir