TechnoSehir

WhatsApp Para Nasıl Gönderilir?

WhatsApp Para Nasıl Gönderilir?

WhatsApp’tan önemli bir güncelleme daha geliyor..

WhatsApp’tan Nasıl Para Gönderilir? Whatsapp Payments Nedir?

WhatsApp son zamanlarda adından sıkça bahsettirmeye devam ederek bir yeni güncelleme üzerinde çalıştığı bilgisi internette yankı yapmaya başladı. WhatsApp üzerinden artık para gönderme işlemlerinin yapılacağını söylesek ne düşünürdünüz ? WhatsApp Payments özelliği şuan için beta aşamasında Hindistan da kullanıcılara sunuldu. Test aşamasında olan bu özellik zamanla tüm dünyada kullanılabilir hale gelecek.

Para gönderme ve alma bu kadar kolay olmamıştı. WhatsApp yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalıştığı para gönderme ve alma özelliğini devreye aldı.

Peki Sistem nasıl çalışıyor?

WhatsApp üzerinden para gönderip alabilmeniz için telefon numaranızın banka işe eşleştirilmesi gerekiyor. Telefon numaranız üzerinden para gönderip alma işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

WhatsApp Üzerinden Nasıl Para gönderilir?

WhatsApp’tan para göndermek için uygulamayı açın ve Ayarlar seçeneğinde Ödemeler seçeneğini tıklayın. Daha sonra Karşınıza gelecek olan sözleşmeyi kabul ettikten sonra Telefon numaranızı doğrulayın. Doğrulama işlemi bittikten sonra Listelenen bankalar arasında hangi banka üzerinden işlem yapacaksanız banka tercihinizi yapın. Ayarları gerçekleştirdikten sonra para göndereceğiniz kişinin sohbet ekranını açarak Ödeme seçeneğine girin ve para göndereceğiniz bankayı ardından göndereceğiniz tutarı belirttikten sonra telefonunuza gelecek olan onay kodunu ekrana girin.Onay işlemini gerçekleştirdiğinizde ödeme işleminin başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Beta aşamasında olan Para gönderme özelliği Hindistan’da beta aşamasında test ediliyor. Kısa zamanda ülkemize de bu özelliğin sunulması bekleniyor. Zira ülkemizde bu özellik kullanılmaya başlandığında Türkiye de hangi bankalar üzerinden para gönderme işlemlerinin yapılacağını da görmüş olacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.