TechnoSehir

WhatsApp Mevcut konum Nasıl Paylaşılır?

WhatsApp Mevcut konum Nasıl Paylaşılır?

WhatsApp Mevcut konum Nasıl Paylaşılır? WhatsApp Konum Paylaşma ve Canlı Konum Paylaşma Nasıl Yapılır?

WhatsApp en son güncellemesiyle gelen yeni özellik sayesinde Canlı olarak mevcut konumunuzu arkadaşlarınızla ailenizle paylaşıp nerede olduğunuzu canlı olarak takip etmelerine olanak sağlıyor. Peki bu özellik nasıl kullanılır kısaca bakalım.

[affiliate_news id=”4260″]

Öncelikli olarak her iki tarafından WhatsApp’ın en son güncellemelerini yapması gerekiyor. Uygulamanızın Güncel olduğunu varsayarak ilerleyelim.

Konumunuzu paylaşacak kişinin sohbet ekranında Dosya gönderme seçeneğinde yer alan Konum özelliğine giriyoruz. Karşımıza çıkacak olan ekranda “Mevcut Konumu Paylaş” seçiyoruz. Burada karşınıza uyarı penceresi gelecek devam diyerek ilerleyin.

Daha sonra karşınıza çıkacak olan ekranda size paylaşımın ne kadar süreliğine yapılacağı konusunda 15 dakika, 1 saat ve 8 saat şeklinde seçenekleri sunmakta. Paylaşım süresini seçtikten sonra hemen alt kısımda bulunan “Yorum Ekle” alanına isteğe göre yorum yazıp paylaşıyoruz. Artık Mevcut konumunuzu arkadaşınızla canlı olarak paylaşıyorsunuz. Yaptığınız paylaşımda ne zamana kadar paylaşım yapacağınızın bilgisi yer almakta, peki paylaşımı istediğiniz zaman durdurabiliyor musunuz? Evet paylaşım yaptığınız ekranda alt kısımda bulunan “Paylaşmayı durdur” linkine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan uyarı penceresinden “DURDUR” dediğinizde paylaşımı durdurmuş oluyorsunuz.

     

Mevcut Konumunuzu paylaştıktan sonra arkadaşınız artık canlı olarak sizi takip ederek harita üzerinden nerede olduğunuzu görüntüleyebilecek. İstediğiniz zaman paylaşımı durdurabilirsiniz. Şimdide karşı taraf sizinle paylaşım yaptığı zaman nasıl takip edebiliriz buna değinelim.

Arkadaşınız sizinle yaptığı paylaşımda “Mevcut konumu görüntüle” dediğinizde harita üzerinden arkadaşınızın nerede olduğunuzu görüntüleyebilir profil resmi üzerine tıklayarak mesaj, sesli ve videolu arama seçeneklerine ulaşarak iletişime geçebilirsiniz.

Umarım anlatımı beğenmişsinizdir. Sorularınızı yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Bir diğer “Nasıl Yapılır?” yazımızda görüşmek üzere.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. mehmet hacıoğlu dedi ki:

    Mevcut konum reddedildi fecebook’ta diye yazı çıkıyor ekranda,nasıl kurtulalım?

  2. GÖKHAN dedi ki:

    Bahsettiğiniz durum Whatsapp üzerinden konum paylaşımı yaptığınızdamı ekrana uyarı geliyor tam olarak belirtirseniz yardımcı olabilirim.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.