Kapat

WhatsApp Masaüstü Versiyonu Yayınlandı

Anasayfa
Sosyal Medya WhatsApp Masaüstü Versiyonu Yayınlandı

WhatsApp uzun zamandır beklenen masaüstü özelliği ile karşımızda. Bildiğiniz üzere WhatsApp daha önceki güncellemelerin de WhatsApp web özelliği ile internet tarayıcılarından barkod okutularak yazışma yaptırmaya olanak sağlıyordu. Kullanıcıların sürekli olarak internete girerek uygulamayı çalıştırmak zor duruma gelebiliyor. Aslında web güncellemesi yapıldığında kullanıcıların aklına gelen ilk sorulardan biride masaüstü versiyonu da çıkabilir mi? oldu. Akla gelen ve beklenen bu güncelleme sonunda yayınlandı.

Windows ve İOS işletim sistemlerinde masaüstü uygulaması olarak kullanabileceği WhatsApp böylede çok daha pratik ve kullanım açısında kolay bir zevkli bir hale gelmiş oldu.

Dilerseniz uygulamanın nasıl kullanıldığına bakalım. Web sürümde olduğu gibi QR kodu okutularak kolay bir şekilde mesajlaşmaya olanak sağlamakta. .exe dosyası olarak yayınlanan dosyayı bilgisayarınıza indirerek bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Dosya boyutu 61,4 MB  dosyayı indirip kurduktan sonra normal bir bilgisayar uygulaması olarak çalıştırıp kullanmaya başlayabilrsiniz.

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra Profilinize ulaşabilir, Yeni mesajlar yazabilir, Profil resmi yükleyebilir ve işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Özellikle bilgisayar başında olanlar için ideal bir güncelleme olan bu uygulama ile artık kolay bir şekilde QR kodunu okutarak bağlanıp bilgisayarınızdan mesajlaşabileceksiniz.

Web versiyonuna benzer bir şekilde ancak farklı olarak durum çubuğunda mesaj geldiğinde bildirim vermesi ve ekranın sağ köşesinde yine bildirim yapmaktadır.

Not : Uygulama Windows için Windows 8 ve üzeri sürümlerde çalışmaktadır.

WhatsApp Masaüstü sürümünü öncelikle indirip bilgisayarınıza kurun. İndirmek için Tıkla

1

Uygulamayı indirdikten sonra çalıştırıyoruz.

2

3

4

Masaüstü uygulamamız açıldı ve buradan QR kodunu telefonumuzdan okutarak uygulamayı aktif hale getiriyoruz.

6

iyi yazışmalar..

WhatsApp Masaüstüne Geliyor

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır !

Önceki yazıyı okuyun:
Kameralı Kontakt Lens

Googleden bir yenilik daha geldi: Kameralı Kontakt Lens... Teknoloji konusunda inanılması güç ürünler geliştiren Google, Google Glass‘ı satışa çıkarmaya hazırlandığı şu...

Kapat