TechnoSehir

WhatsApp Erişim Sorununa Turkcell Bip’ten Gönderme!

WhatsApp Erişim Sorununa Turkcell Bip’ten Gönderme!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan WhatsApp’da dünya genelinde erişim sorunu yaşandı. Dün itibariyle 21.15 civarında yaşanan kesinti yaklaşık 15 dakika sürdü. Dünya genelinde yaşanan erişim sorunu Türkiye’de de etkili oldu. Yetkililer tarafından erişim sorunun neden kaynaklandığı hakkında bir açıklama ise yapılmadı.

Saat 21.15’de WhatsApp’ta yaşanan erişim sorunu ile ilgili kullanıcılar sosyal medyada kesinti hakkında bilgi aramaya konuldu. Kesinti 15 dakika sürse de bu sürenin Sosyal medya devi Facebook tarafından büyük bir kayıp olduğunu söyleyebiliriz. Zira 15 dakikalık erişim sorunu kişisel olarak kullanıcılar tarafından bir sorun teşkil etmese de olaya kurumsal şirketler tarafından bakıldığında WhatsApp mesajlaşma uygulamasını iş için kullananlar tarafından tepkiye sebep olacağı kesin.

Turkcell Bip Mesajlaşma Uygulamasından WhatsApp’a Gönderme (Biz Ancak Böyle Çökeriz!)

Dr. Ömer Fatih SAYAN tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada;
“Whatsapp’ta erişim sorunu düzelmeye başlamış olup, bu tür sorunlar yerli ve milli mesajlaşma uygulamalarının önemini bir kez daha bizlere göstermektedir. Yerli ve milli mesajlaşma programlarımızla daha güvenli iletişim kuruyoruz.” olarak belirtti. Yerli ve milli mesajlaşma araçlarından Turkcell Bip bu durumu efeler diyarı olan aydın yöresinden kullanıcılara çökertme oyun havasından bir kesit paylaştı.

 

Turkcell Bip tarafından kullanıcılara paylaşılan video,

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.