TechnoSehir

WhatsApp Emoloji Sorununa Çözüm Getiriyor

WhatsApp Emoloji Sorununa Çözüm Getiriyor

WhatsApp Emoloji Sorununa Çözüm getiriyor

WhatsApp yazışmalarda metne uygun tek tek emoloji aramaya son veriyor. Test aşamasında olan bu özellik çok yakında kullanıcılarıyla buluşturacak.

WhatsApp son zamanlarda ortaya çıkan test aşamalarında yaptığı çalışmalardan anlaşıldığı üzere WhatsApp’ın daha pratik ve kullanışlı hale gelmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Önceki haberimizde Mesajları geri alma özelliği üzerinde durduğunu belirtmiştik, sonrasında yapılan testlerde ortaya çıkan diğer bir özellik ise emolojilerdeki geliştirme oldu.

Milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp’ta her gün milyonlarca emoloji birbirimize gönderip alıyoruz. Mesajlaşırken duygu ve düşüncelerimizi metin yerine bazen emolojilerle ifade ediyoruz. Kimi yazışarak kimisi de sadece emolojileri kullanarak birbirleriyle anlaşıyor. Bir cümle yazıp sonuna emoloji ekleyerek ruh halimizi dahi belirtebiliyoruz. Ancak şöyle bir sorun var ki WhatsApp emolojilere çeşitli emolojiler katarak yazışma anında tek tek emoloji arama zahmetine girmeye başladık. Yazışırken cümleye uygun emoloji aramaktan sohbet yarıda kalabiliyor veya zamanınızı alabiliyor.

WhatsApp Beta sürümü üzerinde yaptığı çalışmada görüldüğü üzere Emolojiler üzerinde yukarıda belirttiğimiz emoloji arama işine son verecek ve artık emoloji hızlı bir şekilde arayarak bulabileceğiz. Emolojilere girdiğinizde alt tarafta bulunan arama seçeneğinde karşı tarafa göndermek istediğiniz emolojiyi sırayla aramak yerine arama kısmına yazarak hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.