Kapat

Whatsapp’ta Konuşmalar Şifrelenecek!

Anasayfa
Sosyal Medya Whatsapp’ta Konuşmalar Şifrelenecek!

Apple ve FBI arasında yaşanan güvenlik krizinin ardından pek çok firma da güvenlik konusunda yeni önlemler almaya başladı.

Telefonlarda yaşanan şarj sorununa farklı çözümler üretebilmek adına pek çok marka çalışmalarını sürdürüyor.

Akıllı cihazların şarj edilmesi noktasında gelen son yenilik ise Güney Koreli bir şirket tarafından geliştirildi. Telefonların sudan alınan enerji ile şarj edilmesini sağlayan özel düzenek sayesinde artık şarj olma konusunda çok daha farklı seçenekler kullanılabilecek. Firma tarafından yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen sudan şarj imkanı sayesinde telefonların artık sadece elektrik enerjisine bağlı kalmayacağını belirtilirken hidroelektrik sisteminin kullanıldığı cihaz sayesinde elektrik üretimi sağlanacak ve telefonların şarj konusundaki ihtiyaç da gidilecek.

Cihazın en önemli artılarından bir tanesi ise çevreci olması. Yenilebilir enerji kaynağının kullanılarak telefonların şarj edilmesi dünya genelinde düşünüldüğünde ciddi bir enerji tasarrufu sağlayacak ve aynı zamanda şarj edilme sırasında çevreye herhangi bir zarar verilmeyecek. Bu açıdan özel bir proje olarak gündemde yer alan düzeneğin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor.

Şu an bir proje aşamasında olan ve seri üretimi yapılmayan cihaz hakkında az bir bilgi elde edilebilirken cihazın her türlü su ortamında kullanılabileceği açıklandı. Dere, akarsu, deniz ve okyanus gibi ortamlarda kullanılabilen cihazın ilk olarak kurulması ve ardından şarj olması için yeterli sürenin geçmesi gerekiyor.

Cihaz hakkında yapılan tanıtımlarda 180 dolarlık bir etiket fiyatına sahip olması beklenen ürünün yaz aylarından itibaren satışta olacağı belirtildi.

Önceki yazıyı okuyun:
Samsung Galaxy Note 5 Marshmallow Geldi

Android'in kullanılabilir son sürümü olan Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi Samsung Galaxy Note 5’e geldi.   Yaklaşık 10 ay önce kullanıma...

Kapat