Kapat

Vodafone ve Huawei 5G için Anlaşma Yaptı | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Vodafone ve Huawei 5G için Anlaşma Yaptı

Anasayfa
İnternet Vodafone ve Huawei 5G için Anlaşma Yaptı

Baktığımız da oldukça merakla 4G iletişim sistemi belenirken beraberinde bir diğer yandan da 5G için oldukça büyük bir şekilde önemli geliştirmeler yapılıyor.

vodafone-ve-huawei-5g-icin-anlasma-yapti

 
4G mobil olarak karşımıza çıkan internet bağlantısını bu yılların sonun da Türkiye de kullanılmaya başlanacağınız açıklamasından da sonra yavaş yavaş 4G destekli olarak karşımıza çıkan telefonlar üzerinde şimdiden bakıldığın da Türkiye sınırlarına girmeye başladı.

Hali hazırda baktığımız da 4G konusun da oldukça önemli derecede olan yatırımlar ve testler gerçekleştiren Vodafone, Geliştirmiş olduğu sistemleri bu kez de 5G için revizyon sürecine taşıdı Firmaya baktığımız da mobil iletişim teknolojilerinde gelişim sürecinde olması adına Huawei firması ile anlaşmaya bardı.

Gerçekleştirilen bir anlaşma sürecinde iki firma stratejik olarak iş birliği sürecinde ortak bir çalışma grubu oluşturarak beraberinde 5G testlerini gerçekleştirecek. Vodafone çok daha öncesinde 5G ile olarak Surrey Üniversite aynı zaman da Carnegie Mellon Üniversite ile çalışmış durumda. Ek olarak Dresden Teknoloji Üniversitesi’nde 5G laboratuvarını kurmuş durumda. Mobil geniş banttın son teknolojisi olarak karşımıza çıkan 54G’yi global olarak dünya haline getirebilmek adına farklı çalışmalara yapacak.

[kirmizibuton]KAYNAK[/kirmizibuton]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir