TechnoSehir

Ücretsiz Windows 10 İçin Son Gün 29 Temmuz

Ücretsiz Windows 10 İçin Son Gün 29 Temmuz

Microsoft tarafından kullanıma sunulduktan sonra ücretsiz bir şekilde geçiş yapılmasına imkan sağlanan Windows 10 için ücretsiz geçişler artık sona eriyor.

Windows 7 ya da Windows 8 kullanan kullanıcıların ücretsiz bir şekilde aynı ürün anahtarlarıyla Windows 10’a geçiş yapabilmesi mümkün olurken bu durum için özellikle bilgisayar üzerinden direkt güncellemenin alınabilmesi pek çok teknik bilgisi olmayan kullanıcının dahi yeni sürüme geçmesini sağladı.

Konuyla ilgili Microsoft tarafından yapılan çağrılarda kullanıcıların Windows 10’a geçiş yapması istenirken son yapılan açıklamalarda Windows 10’un artık ücretli olacağı belirtildi. 29 Temmuz tarihinden itibaren Windows 10’a geçiş yapmak isteyen kullanıcıların bu işlemleri ücretli bir şekilde yapması gerekecek.

Windows 10 için yapılan çağrılarda ve tanıtımlarda kullanıcıların yeni işletim sistemine ilgi gösterdiği görülürken yapılan son resmi açıklamalarda 300 milyon kullanıcı barajının açıldığı belirtildi.

29 Temmuz’dan itibaren ücretsiz bir şekilde geçişin yapılmayacak olması nedeniyle Microsoft kullanıcılara son bir çağrıda bulunurken bu tarihe kadar kullanıcıların yine ücretsiz bir şekilde geçiş yaparak Microsoft’un son işletim sistemini kullanabileceği belirtildi

Kullanıcıların stabil bir işletim sistemine sahip olması yeni bir işletim sistemine yükseltme yapmasına önlem olurken bu konuda Microsoft’un özel bir pazarlama stratejisi de yürüttüğü iddia edildi. Zira 29 Temmuz’dan sonra Windows 10’a geçiş yapmak isteyenlerin 119 dolar ödemesi gerekirken bu tarihe kadar da Windows 10’a geçmeyenlerin Windows 10’a geçiş yapması amaçlanarak böylece geçişlerin de hızlandırılması amaçlanmış olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.