TechnoSehir

Ücretsiz Maske Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Maske Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dünyayı etkisi altına alan Corona virüs (COVİD-19) salgınına alınan tedbirler tüm dünyada alınırken, ülkemizde de sıkı tedbirlerin alındığını hepimiz görüyoruz. Alınan önlemler den biriside hiç şüphesiz maske takmak. Hal böyleyken fırsatçılarda durmak bilmiyor. Maske fiyatlarının yükselmesiyle vatandaş farklı yollara başvurmaya başladı. Neyse ki İç işleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı denetimleri sıklaştırarak fırsatçılara göz açtırmıyor.

5 Nisan da Ulaştırma ve Sağlık Bakanlığının ortak kararlarıyla birlikte vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı kararlaştırıldı. Dağıtımı yapılacak olan ücretsiz maskeler PTTAVM aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılması sağlanacak. Online başvuru yaparak 20-65 yaş arası herkes ücretsiz maskeden faydalanabilecek. Başvuru yapıldıktan sonra ePttAVM.com aracılığyla maskeler kargo ücreti olmadan adresinize teslim edilecek.

Yaşanılan yoğunluk nedeniyle epttavm.com geçici bir süre hizmet dışı kaldı.Sunucuların yoğunluğu kaldıramamasından dolayı başvurular e-devlet üzerinden alınmaya başlandı.

Ücretsiz Maske Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Ücretsiz maske başvuruları için https://basvuru.turkiye.gov.tr/ linkinden ve https://maske.epttavm.com/ linkinden başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sırasından 20-65 yaş arası aile bireylerinizin bilgilerinide girerek maske başvurularını yapabilirsiniz. Birey başına 5 adet maske gönderimi yapılacak olup bu gönderim haftada bir sağlanacaktır. 

 

Ücretsiz maske temini 20 yaş altı ve 65 yaş üstünü kapsamamaktadır. Bunun nedeni sokağa çıkma yasağının olmasıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.