Kapat

Turkcell VoWiFi Özelliğini Kullanımda

Anasayfa
Haberler Turkcell VoWiFi Özelliğini Kullanımda
turkcell vowifi iphone

Turkcell VoWiFi Özelliğini Kullanımda

Her geçen gün iletişim alanında gelişmeler sağlayan Turkcell Türkiye’de VoWifi Teknolojisini kullanıcılarına sundu. Turkcell müşterilerinin ve Iphone kullanıcılarının yaralanacağı bu özellik nedir? ne işe yarar? gelin beraber bakalım.
Bildiğiniz üzere ülkemizde 2009 yılında kullanıma açılan 3G teknolojisiyle mobil İnternet alanında büyük adımlar atılmıştı. Mobil İnternet alanında yapılan çalışmaların ardından 1 Nisan 2016 yılında ülkemizde kullanıma açılan diğer bir teknoloji olan 4.5 G teknolojisine geçiş yapmış olduk. Ancak Telefon görüşmelerinde ses kesilmeleri, konuşurken seslerin anlaşılır vaziyette olmaması gibi sorunlar devam ettiğine şahit olan kullanıcılar olmuştur. İşte burada 4.5 G teknolojisiyle birlikte gelen VoLTE teknolojisi, LTE ağı üzerinden HD kalitede ses aktarımı yapmayı sağlayan teknoloji devreye girdi.

VoLTE Nedir? Nasıl Çalışır ?

VoLTE teknolojisin den sonra Turkcell’in ülkemizde kullanıma sunduğu VoWifi Özelliği sayesinde daha iyi bağlantı sunuyor.

Peki VoWifi nedir ?

Vo-LTE LTE teknolojisinden sonra Vo-Wifi teknolojisi devreye girdi.
VoWifi özelliği sayesinde akıllı telefonu destekleyen kullanıcılar çekim sorunu yaşanan yerlerde Wifi teknolojisini kullanarak daha iyi bağlantı kurmayı sağlıyor. Wifi üzerinden yaptığınız telefon görüşmelerinde kesilme durumlarının olmaması ve konuşma hızında çok daha yüksek kalite olanağı sağlıyor.Özellikle yurt dışına çıkan kullanıcıların diğer operatörlerin kapsamına girme ihtiyacı duymadan HD ses kalitesinde ve VoWifi sunan diğer ülkelerde kendi tarifesi üzerinden ek ücret ödemeden Wifi üzerinden kesinti yaşanmadan iletişim kurabilecekler.

 

VoWifi Özelliğinden Nasıl Yararlabilirim ?

Şuan sadece bazı Iphone modellerinin desteklediği bu özellikle Turkcell kullanıcıları yararlanabiliyor. Akıllı cihazı destekleyen kullanıcılarda bu özellikten yararlanabilir ancak Ülkemizde bir çok Android üreticileri bu özelliğin kullanılabilir olmadığından yazılımsal olarak destek vermiyordu. Turkcell’in sunmuş olduğu bu özellikle Android yazılımlarına bu özelliğinde kısa sürede kazandırılacağını düşünüyoruz. Bu yüzden yeni güncellemeleri bekleyebilirsiniz. Akıllı cihazınızın VoWifi özelliğini destekleyip desteklemediğini Turkcell noktalarından öğrenebilirsiniz.

Vowifi teknolojisi kullanabilmek için 4.5 G destekli hattınızın olması, Akıllı cihazınızın desteklemesi ve en güncel yazılımları kullanmanız gerekiyor.

Destekleyen İphone Modelleri

Kısa süre içerisinde açıklanan VoWifi özelliği destekleyen Iphone modelleri;

Iphone SE, Iphone 6, Iphone 6 Plus, Iphone 6s, Iphone 6s Plus, Iphone 7, Iphone 7 Plus modelleri desteklemektedir.

Önceki yazıyı okuyun:
instagram canli video yayin
İnstagram’da Canlı Yayın Dönemi Başladı

Instagram da Canlı Yayın Devri Popüler Sosyal Medya uygulamalarından Instagram da Muhteşem özellik. Instagram bir süredir test ettiği canlı yayın...

Kapat