TechnoSehir

Turkcell Fiber Hızda Türkiye Rekoru Kırdı

Turkcell Fiber Hızda Türkiye Rekoru Kırdı

Türkiye’de fiber internet konusunda en iyi firmalardan birisi olan Turkcell internet hızında Türkiye rekorunu kırdı.

Türkiye genelinde kurduğu fiber altyapı ile yüksek hızda internet bağlantısı kullanılması mümkün hale getiren Turkcell bu hizmetlerini rekor ile de perçinledi. Turkcell tarafından fiber hız üzerinden yapılan testlerde süper kanal ile 1000 Gbps (1 Tbps) veri hızı elde edilirken Turkcell bu sonuç ile Türkiye rekorunu kırmayı başardı.

Türkiye’de fiber internet denildiğinde en hızlı internet seçeneğini Turkcell sunarken bu konuda rekorunda kırılması markanın prestijine de önemli bir katkı sağladı.

Mevcut fiber alt yapısına ek olarak yapılacak yeni teknoloji ile birlikte şu anda kullanımdaki internetin iki buçuk kat daha hızlı olacağı açıklanırken Turkcell’in bu konuda çalışmalara başladığı ifade edildi. OTN tabanlı DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing/Yoğun Dalga Boyu Bölmeli Çoklama) olarak aktarılan yeni teknolojide çok daha hızlı ve verimli bir şekilde veri akışı sağlanabiliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz ise Turkcell olarak internet sektöründe iyi bir ivme yakaladıklarını ve her türlü talebi karşılayabilecekleri söyledi. Ulaşılan hızın 33 adet HD filmi 1 saniye gibi çok kısa bir süre içerisinde indirebileceğini söyleyen Kuruöz bu rakamlar ile birlikte internet konusundaki tüm sorunların Turkcell tarafından çözülebileceğini belirtti.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.