Kapat

Türk Telekom’dan 40 Gigabit Atağı

Anasayfa
İnternet Türk Telekom’dan 40 Gigabit Atağı

Türk Telekom 4G ile mobil sektörde başlattığı atağı fiber internet altyapısı ile desteklemek istiyor.

Türkiye genelinde en çok kullanılan internet sağlayıcılarından olan Türk Telekom bu özelliği kendi lehine çevirmek isterken sunacağı yeni fiber altyapı ile birlikte internet hızını da artırmak istiyor. Şu anda Hiper olarak adlandırılan bir teknolojinin kullanıldığı Türk Telekom’da yeni altyapı ile birlikte pek çok sorun ortadan kaldırılmış olacak.

Yeni bir fiber teknolojisi ile yapılacak ilk kez simetrik olarak 40 Gigabite kadar hıza ulaşılacak. Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, Tarafından yapılan resmi açıklamalarda Türk Telekom’un altyapı konusunda ciddi yatırımlar yapacağı belirtilirken bu yatırımlar ile birlikte mevcut kullanıcılara çok daha hızlı internet hizmeti verilebileceği belirtildi. Türkiye’de internet hızı konusunda pek çok kullanıcı için mevcut hızlar yeterli olmazken fiber altyapıya geçilerek daha hızlı bir teknolojinin kullanılacak olması hız konusundaki sorunlara da çözüm getirecek.

Türk Telekom tarafından yapılacak yatırımlarda sadece hız için artış sağlanmayacak yapılan yenilikler de gelecek teknolojiler içinde altyapı hazır hale getirilecek. Böylece gelecekte kullanılması planlanan pek çok yeni internet teknolojisi için de Türk Telekom şimdiden kendini hazırlamış olacak
Türkiye’de abone sayısı en çok internet sağlayıcısı olan Türk Telekom, bu yatırımları ile birlikte, hem sektördeki durumunu iyileştirecek hem de abonelerine iyi bir internet hızı sunacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Samsung’tan %30 Daha Hızlı DRAM

Samsung, %30 Daha Hızlı Olan DRAM'lerin Seri Üretimine Başladı. Samsung, teknoloji sektöründe farklı alanlarda üretim yapmaya devam ederken, yeni telefon...

Kapat