TechnoSehir

Toshiba’dan Piyasadan Çekiliyor!

Toshiba’dan Piyasadan Çekiliyor!

Dizüstü bilgisayar sektöründe en önemli markalardan olan ve özellikle kaliteli bir bilgisayara sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği Toshiba’dan şok bir karar geldi.

Japonya’da üretimleri yapılan ve tüm dünyaya ihraç edilen Toshiba ürünlerini artık piyasada bulmak mümkün olmayacak. Firma tarafından alınan karar doğrultusunda Toshiba’nın dizüstü pazarından çekilmesine karar verildi. Alınan bu karar ile birlikte bilgisayar sektöründe küçülme hedefleye Toshiba, diğer markaların da işlerini bu alanda kolaylaştıracak.

Kısıtlı Çekilme!

Marka tarafından yapılan açıklamalarda üzerinde özellikle durulan nokta, bazı pazarlar için bu kararın geçerli olacağı belirtilirken açıklamalarda Avrupa ve ABD pazarlarını kapsadığı ifade edildi. Bu açıklamaya göre firma Japonya’da Toshiba markasını devam ettirecek. Firma bu karar ile birlikte geleceğe yönelik planlarını da değiştirirken, yerel düzeyde kalacak bilgisayar üretiminin yanında kurumsal çözümler üretme konusunda çalışmalara ağırlık verilecek.

Firma tarafından alınan bu karar sonrasında Toshiba ürünü olan ve garanti süresi devam eden kullanıcıların aklında soru işareti oluşurken, açıklamada bu konuya da değinildi ve desteğin devam ettirileceği belirtildi.

Yüksek Kar, Yüksek Kalite!

Markanın bundan sonraki stratejisinin daha çok kar getirecek ürünler olması beklenirken, özellikle kurumsal olarak sunulacak çözümler ile birlikte hem daha çok satış hem de daha yüksek gelir hedeflenecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.