TechnoSehir

Teknolojisi Eskiyen Bilgisayarlara Ne Olur

Teknolojisi Eskiyen Bilgisayarlara Ne Olur

            Gün geçtikçe bilgisayarlar biraz daha işlevsel bir hale geliyor. Bu durumda piyasaya çıkan önceki bilgisayarları eski bir duruma sokuyor. Mesela beş yıl önceki bilgisayar ile güncel bilgisayar arasında her yönden çok fazla fark ortaya çıkıyor. Çünkü eski bilgisayar her geçen gün yavaşlamaya başlıyor. Eğer sizde eski bilgisayarlara ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki bilgileri okuyarak anlayabilirsiniz.

Gün Geçtikçe Yavaşlar

            Yukarıda okuduğunuz gibi yeni piyasaya sürülen bir bilgisayar gün geçtikçe her yönden eskimeye ve yavaşlamaya başlar. Çünkü işlemci olarak adlandırdığımız bilgisayarların vazgeçilmez bir parçası olan ve adı üstünde her bilgiyi işleyen bir donanımdır işlemci. Bu işlemcilerin modelleri olup farklı sürümleri mevcuttur. Örnek verecek olursak yeni bir bilgisayar çıkıyor ve sistem en son model bir işlemciye sahipse zamanla bu işlemci yavaşlamaya başlıyor.

            Çünkü yıllar geçtikçe işlemci işlevini kaybederek daha yavaş bir duruma giriyor. Bu da bilgisayarınızı kasma sorunuyla baş başa bırakıyor. O yüzden eski bir işlemciye sahipseniz ve bilgisayarınızın kasmasını istemiyorsanız hemen yeni piyasaya sürülen bir işlemciyi satın almanız gerekmektedir.

Yeni Çıkan Oyun Ve Programları Açmakta Güçlük Çeker

            Diyelim ki piyasaya güncel ve yüksek sistem gereksinim isteyen bir oyun çıkıyor. Sizde bu oyunu satın aldınız ve sisteminize yüklediniz. Eğer açınca çok fazla kasıyorsa tek yapmanız gereken bir şey var. Elinizde olan bilgisayarı emekli yapıp yeni bir bilgisayar satın almanız gerekmektedir. Bu yeni çıkan programlar içinde geçerlidir. Çünkü sistemin içinde takılı olan ekran kartı, işlemci, anakart ve benzeri gibi parçalar eskidiğinden artık program ve oyunu kaldırmayacaktır. Çünkü teknoloji gün geçtikçe geliştiği için yeni çıkan bilgisayarlarla birlikte yeni program ve oyunda piyasadaki yerini alıyor. Bu durumda eski bilgisayarları emekli etmeye zorluyor.

Yeni İşletim Sistemini Kaldırmaz

            Bildiğiniz gibi işletim sistemlerinin her yıl yeni bir sürümü piyasadaki yerini alıyor. Eğer sisteminize yeni sürümü çıkan bir işletim sitemini kurmayı bilmiyorsanız ne yazık ki eski sürümü kullanmak zorundasınız. Fakat sisteminiz henüz güncel ve hızlıysa yetkili bilgisayar servislerine giderek yeni bir işletim sistemi yükletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.