TechnoSehir

Taşınabilir Klimalar Geliyor!

Taşınabilir Klimalar Geliyor!

tasinabilir-klimalar-geliyor

Küçük bir girişimci grubu hayatımıza taşınabilir klimaları sokmaya kararlı gözüküyor. Bir tasarım harikası olan cihazları ve detayları görebilmek için haberimize bekleriz.

Kış aylarının gelmesiyle beraber sıcak soğuk konusu daha bir ortaya çıktı. Yazın insanlar bir şekilde serinliyor ancak kışın bu işlem çok daha zorlaşıyor. Aynı zamanda kalabalık alanlarda her insanın sıcaklık eşiği farklı oluyor. Yani bazı insanların mutlu olduğu sıcaklıkta başka bir insanlar sıkıntıda olabilir. Bu durumun farkına varan girişimciler kişisel taşınabilir klima üretmeyi düşünmüşler ve bu buluşu ortaya koymuşlar. Dünyanın ilk taşınabilir klimasının ismi ise Evapolar.

Küçük bir küp şeklinde olan cihaz üzerinde bulunan düğmeler sayesinde ayarlamalar yapılıyor. Sıcak hava verdiği zaman kırmızı, soğuk hava verdiği zaman ise mavi renkte oluyor. İçerisinde bulunan özel materyaller sayesinde sıcaklık soğukluk dışında havaya nem de katıyor. Söylenenlere göre içerisinde bulunan materyaller o kadar özel ki, Rus ordusu da bu materyalleri kullanıyor. Girişim, çok kısa bir süre içerisinde Indiegogo da istediği desteğe ulaştı. 2016 Haziran ayında ise 179 dolardan satışa sunulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.