TechnoSehir

STM Capture The Flag 2017 Etkinliği 26 Ekimde

STM Capture The Flag 2017 Etkinliği 26 Ekimde

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş tarafından düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı siber güvenlik etkinliği 26 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilecek bu etkinlikte Başvuru yapan yarışmacılara para ödülü verilecek. 2017 yılında 3.sü düzenlenecek olan etkinliğe Üniversiteler, özel sektör ve kamu kurumlarından siber güvenlik uzmanları birbiriyle yarışacak. Ankara da düzenlenecek olan Capture The Fag (Bayrağı yakala) etkinliğinde dereceye girenlerin alacağı ödüller ise şöyle;

Birinciye 15.000 TL
İkinciye 10.000 TL
Üçüncüye 7.000 TL

Dereceye giremeyen yarışmalacılar içerisinde seçilecek olan bir kişiye ise teselli ödülü olarak İpad, katılımcılara ise süpriz hediyeler verilecek.

Birbiriyle yarıaşacak olan siber güvenlik uzmanları; Forensics, Kriptoloji, Pwn, Web Exploitation ve Çeşitli (Mobile, wireless v.b) içeriklerle bayrak yarışı yapacaklar.

Dilerseniz CTF nedir kısaca bakalım.

CTF Nedir?

Capture The Flag (bayrağı yakala) etkinliğinde güvenlik uzmanları; kriptoloji ve tersine mühendislik gibi dallarda belirlenen hedeflere diğer katılımcılardan önce ulaşmak için sistemlerdeki güvenlik açıklarından yararlanarak bayrağı yakalamaya çalışırlar.

STM CTF nedir?

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen CTF (Capture The Flag – Bayrağı Yakala); kamu, üniversiteler ve özel sektörden siber güvenlik uzmanlarının katılımı, yarattığı farkındalık ve eğitici özellikleriyle Türkiye’nin en kapsamlı siber güvenlik etkinliği olma özelliğini taşıyor. CTF aynı zamanda Türkiye’de siber güvenlik konusunda nitelikli insan gücü üretme girişimi ve gençleri siber güvenlik alanında kariyer yapmaları konusunda cesaretlendirmesiyle de ses getiriyor.

Yarışma nasıl gerçekleşiyor?

Yarışmada çok sayıda siber güvenlik profesyoneli; etkinlik için oluşturulacak siber ortamda kriptoloji, tersine mühendislik, web ve mobil uygulamaları gibi konularda kasıtlı olarak yaratılan sistem açıklarını bulmak için kıyasıya mücadele veriyor.

Kimler katılabilir?

Katılımın ücretsiz olduğu ve kurumları temsilen oluşturulan takımlar yanında bağımsız ekiplerin de yarışa dahil olabildiği CTF; üniversite öğrencilerine, siber güvenlik uzmanlarına, kamu kuruluşlarına ve bireysel katılımcılardan oluşan takımlara kendilerini gösterme şansı veriyor.

Neden CTF Etkinliğine Katılmalıyım?

CTF etkinliğinde kıyasıya yarışmanın yanı sıra kişilerin ve kurumların kendilerini deneyerek eksiklerini görmesi ve kendilerini geliştirmesi imkanı sağlanmaktadır.

STM

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.