Kapat

Sınırlı Sayıda Beyaz OnePlus 6 Bu Salı Pazara Giriş Yapıyor | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Sınırlı Sayıda Beyaz OnePlus 6 Bu Salı Pazara Giriş Yapıyor

Anasayfa
Mobil Sınırlı Sayıda Beyaz OnePlus 6 Bu Salı Pazara Giriş Yapıyor

OnePlus, bu sene ünlü Android cihazı serisinin en yeni üyesi olan OnePlus 6’yı 22 mayısta piyasaya sürmüştü, bu salı ise sınırlı sayıda üretimi olan beyaz versiyonu satışa sunulacak.

One Plus’ın ünlü marka serisinin 2018 ürünü olan OnePlus 6 geçtiğimiz ayın sonunda piyasa sürülmüş ve çoğunluk tarafından başarılı olarak nitelendirilebilecek bir satış süreci geçirmişti. Şimdi ise ek olarak pazara cihazın Soft White One Plus 6 adı altında sınırlı sayıda üretime sahip bir varyasyonunu getiriyorlar. Peki bu ve öncekiler arasındaki farklar ne? Bunu anlamak için ilk önce klasik One Plus 6’nın özelliklerine kısaca bir göz atalım.

Yeni tasarımın, en çok tartışmaya sebep olan özelliği 6.3-inch 19:9 OLED ekranının üstünde bulunan çentikti ve bu konudaki tüketici talepleri sonradan eklenen, çevresine siyah bir çubuk koyarak çentiği gizleme seçeneği ile cevaplanmıştı.
Pek de sevilmeyen çentikli tasarım aslında kullanıcıya gerçekten önemli avantajlar da sağlamıştı: örneğin OnePlus 6’da, çentikli tasarımı sayesinde önceki OnePlus 5T ve 5 ile aynı boyutlara daha fazla ekran sığdırılmış. Tabii ki bu demek değil ki, OnePlus 6’nın kenarları yetersiz veya kötü tasarlanmış, aksine minimal ve hoş bir tasarıma sahipti. OnePlus’ın arayüzünün çentikle uyumu en ince detayına kadar  ayarlanmış ve firma, bu durumun herhangi bir uyumsuzluk sorununa yol açmadığını garantilemek için Google Play Store’un en popüler 1000 uygulamasını cihaz üzerinde test etmiş. Yani, şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki OnePlus çentik teknolojisini cihazlara bayağı uzun bir analiz ve test süreci sonunda yerleştirme kararı almış.

OnePlus 6’nın duyurulan bir diğer büyük yeniliği ise yıllardır OnePlus’ın değişmeyen özelliklerinden biri olan aluminyum kasanın yerine gelen yeni cam arka yüzeydi.

OnePlus 6, kendini en çok çentikli ve cam arka yüzeyiyle diğer Android telefonlardan ayırıyordu fakat aslında cihazın kullanıcı dostu yazılım, fonksiyonel olarak rakipsiz kamera, süper hızlı işlemci gibi daha birçok kendine has önemli özellikleri de mevcut.

Belki de OnePlus’ın, en azından şimdilik tek hoş olmayan özelliği sunduğu renk seçenekleriydi. OnePlus 6’ı sadece; ayna yüzeyli, mat siyah ya da ipek beyazı seçenekleriyle satın alabiliyordunuz. Ayrıca her renk belli bir özellik setine tekabül ediyor: ayna yüzeyli olan $529 6GB / 64GB ve $579 8GB / 128GB, ipek beyazı ve mat siyah olanlar $579 8GB / 128GB ve ek olarak $629 8GB / 256GB özelliklerine sahip bir mat siyah modeli de eklenmişti.

Son olaraksa OnePlus 6’nın tüm modelleri; Kuzey Amerika, Hindistan ve Avrupa’da, 22 mayısta OnePlus’ın online mağazısında satışa sunulmuştu.

Soft White OnePlus 6’nınsa donanımsal olarak bu anlattıklarımızdan hiçbir farkı bulunmuyor. Daha önceki parlak siyah ve camsı siyah modellerinin aksine Soft White One Plus’ta mat inci beyazlığı tercih edilmiş. Gül sarısı bir metal çerçevesi ve bir parmak izi tarayıcısı, arkasındaysa mat altın renginde marka logosu bulunuyor. Ancak tek sıkıntısı bu zarif tasarım sadece 8GB RAM/128 GB depolama özelliklerinde üretilmiş ve fiyatı da $579.

One Plus 6 muhteşem bir telefon değil fakat gerçekten bir tasarım harikası kıvamında diyebiliriz. One Plus’ın yaptığı resmi açıklamaya göre Soft White modeli daha önce de belirttiğimiz üzere sınırlı üretim olacak. Eğer geçtiğimiz dönemlerde, One Plus’ın çıkardığı sınırlı üretim renk varyasyonlarına bakarsak, bu Soft White modelinin de marketten gerçekten çok hızlı bir şekilde tükendiğini görebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir