TechnoSehir

Siber Yıldız 2019 Yarışması 1 Şubatta Başlıyor!

Siber Yıldız 2019 Yarışması 1 Şubatta Başlıyor!

Geçtiğimiz yıl BTK USOM tarafından yapılan Siber yıldız yarışması 2019 Şubat ayında başlıyor.Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi(USOM) ve Bilgi Teknolojiler Kurumu tarafından düzencelenecek olan siber yıldız yarışmasında yetenekli isimler keşfedilerek işin ehli diyebileceğimiz siber güvenlik uzmanları yetiştirilecek.Hatırlayacağız üzere geçtiğimiz yıllarda yapılan Siber yıldız yarışmasının büyük ödülünü Saltbae adında bir yarışmacı almıştı. Bu yılda Şubat ayında düzenlenecek olan ve dereceye girecek olan yarışmacıları yine cumhuriyet altını verilecek.

[affiliate_news id=”3037″]

1 Şubatta düzenlenecek olan yarışmada;
Birinciye 10 Cumhuriyet Altını
İkinciye 5 Cumhuriyet Altını
Üçüncüye 3 Cumhuriyet Altını

ödülleri verilecek olup, ayrıca İlk 100’e girecek olan yarışmacılarda Siber Talimhane uygulamasından yararlanmaya hak kazancaklar. Siber Talimhane BTK’nın açmış olduğu bir birim ve bu birimde her ay denemeye alınan, çeşitli alanlarda deneyimlerini sergileyen ve kendilerini kanıtlamış gençler  BTK tarafından seçilerek kamu kurumlarının siber alanlarında görevlendirmektedir.

Dr. Ömer Fatih SAYAN Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Siber güvenliğin büyük yeteneklerini, çeşitli ödüller ve laboratuvar ortamında eğitim imkanları bekliyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Siber yıldız yarışmasına katılmak isteyen adaylar web sitesi üzerinden ön kayıt yaptırarak sistemde açık olan soruları çözebilecek. Yarışma başladıktan sonra 24 saat içerisinde soruları çözerek yarışmayı kazanmaya hak kazanarak ödülünde sahibi olacaklar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.