TechnoSehir

Siber Saldırıya Karşı Ücretsiz Eğitim

Siber Saldırıya Karşı Ücretsiz Eğitim

Son yıllarda artan siber saldırılara karşı kullanıcıların güvenlik önlemleri sağlayabilmesi adına ücretsiz bir şekilde siber saldırı eğitimleri verilmeye başlandı.

Özellikle Türkiye’de yaşanan son siber saldırıda 50 milyona yakın kişinin kimlik bilgilerinin alınması ve paylaşıma sunulması büyük bir güvenlik tehdidi oluştururken bu tür sorunlarının önlenmesi adına siber saldırıya karşı ücretsiz eğitim verilmeye başlandı.

İzmir’de gerçekleştirilen eğitim kampı sayesinde kişiler ücretsiz bir şekilde güvenlik konusunda daha kapsamlı bir şekilde bilgi alabilecek. Her ne kadar bu tür sorunlara kalıcı bir çözüm bulunamasa da kullanıcıların önlem alabilmesi ve en azından kendi güvenliklerini sağlayabilmesi mümkün olabilir. Bu doğrultuda yeni eğitim kampı büyük bir ilgi görürken kampta verilecek olan eğitimler ile ilgili detaylar da paylaşıldı.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü iş birliği ile verilecek eğitimlerde özellikle 2011 yılından beri başlatılan çalışmalar çok daha verimli bir şekilde işlenecek. Konuyla ilgili yapılan çağrılarda özellikle üniversitede eğitim gören öğrencilerin ücretsiz bir şekilde hizmet alabileceği belirtilirken üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programlarında öğrenim görmek yeterli olacak. Eğitimde güvenlik önlemlerinin sağlanması, program ve işletim sistemlerindeki açıklara karşı önlem alınması gibi pek çok noktada kişiler eğitim alarak bilgilenmesi sağlanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.