TechnoSehir

Samsung’tan Hindistan Çıkarması: 40 Günde Tam 2 Milyon Sattı!

Samsung’tan Hindistan Çıkarması: 40 Günde Tam 2 Milyon Sattı!

Samsung’un en çok satan akıllı telefonlarından Galaxy A, sadece 40 gündür piyasaya sürüldüğü Hindistan’da tam 2 milyon satış rakamına ulaştı. Bu rakam, ABD dışındaki bir ülkede kısa sürede bir akıllı telefon modelinden elde edilen en fazla satış rakamı anlamına geliyor. Ve tabii ki bu hikayenin arka planında, Samsung’un Hindistan’a yaptığı yatırımlar var. Detaylar yazımızda…

Samsung’tan 4 Milyar Dolarlık Satış
Samsung’un Hindistan’daki operasyonlarını yöneten kıdemli satış direktörü Ranjivjit Singh, şirketin 1 Mart tarihinden itibaren Hindistan topraklarında tam 2 milyon adet Galaxy A modelini sattığını belirtti. Ve bu rakamın 500 milyon dolar ciro anlamına geldiğini sözlerine ekledi. Bilindiği gibi Galaxy A serisi modelleri arasında A10, A30 ve A50 bulunuyor. Singh’in belirttiğine göre, piyasada halen 4 milyar dolarlık Galaxy A serisi stoğu var ve çok kısa sürede bu stoğun tükenmesi bekleniyor.
Önümüzdeki günlerde Galaxy A70 modeli telefonlarının da Hindistan piyasasına sunulması bekleniyor. A70’nin fiyatı 360-430 ABD doları olacak. Ve tabii ki sonrasında Galaxy A80, bir sonraki satışı yapılacak model. Bu modelin de 650-720 ABD doları gibi bir miktardan satılması hedefleniyor. Samsung genel koordinatörlüğünce belirtildiğine göre, sene bitmeden Hindistan’da her ay yeni bir Galaxy A serisi model telefon satılması gündemde. Bunun da şimdiden alt yapısı oluşturulmuş durumda. Ve Uzak Asya yatırımlarının bu ülkeye tamami ile ya da çok büyük ölçekte yapılması planlanıyor.

Çin’den Büyük Tepki
Samsung’un Hindistan gibi 2 milyara yaklaşan nüfusa sahip bir pazarı büyük ölçüde süspanse etmesi, geçen sene açık ara fark ile bu pazarda lider akıllı telefon markası olan Xiaomi’nin hedefleri ile çatışmasına neden oldu. Ve bu durumdan Çin çok rahatsız. Güney Kore ile Çin’in bu bağlamda çok kısa sürede karşı karşıya gelmesi olağan bir gelişme olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.