TechnoSehir

Samsung’tan Devrim Niteliğinde Adım: Çerçevesiz Akıllı Telefon

Samsung’tan Devrim Niteliğinde Adım: Çerçevesiz Akıllı Telefon

Öncelikle belirtmek gerekir ki bu sadece bir iddia. Yani tam olarak yetkili ağızlardan yapılmış resmi bir açıklama yok. Ama her ne kadar resmi bir açıklama yapılmamış olsa bile; kulislerde dolaşan bu iddia, gerçekten de biz teknoloji severleri oldukça heyecanlandırdı. Detayları yazımızın devamında…

Bildiğiniz gibi Dünya’nın büyük akıllı telefon markalarının son zamanlarda, “Yükselen Yıldız” olarak tabir edilen Huawei korkulu rüyası olmuş durumda. Huawei’in özellikle 5G alt yapısını kullanacak olması ve birçok yeni teknolojiyi hayata geçirecek olması, Samsung gibi önemli duayenleri harekete geçirmiş durumda. Zira son günlerde çılgın bir gelişme yaşandı ki; bu da Samsung’un tahtını kimseye bırakmaya niyetinin olmadığını gösteriyor. Buna göre Samsung, 2019’da çılgın bir projeye imza atacak.

2019 yılında Galaxy S10 ailesinin üyelerinden S10 Plus piyasaya çıkacak. Telefon meraklılarının beklediği bu telefonun özelliği de oldukça heyecan verici. Buna göre bu telefon hemen hemen hiç çerçeve barındırmayacak. Yani bir VR mod özellikli gibi telefonunuzu kullanabileceksiniz. Ve bu da harika bir deneyim anlamına geliyor.

Samsung Galaxy S10, S10 Plus

Neden Çerçevesiz Telefon

Tabii ki burada en önemli neden fark yaratmak ve yeni bir akıma öncülük etmek olarak gözükebilir. Ancak bu sadece bir telefonun çerçeve barındırmayarak fiziki görünüşte farklılık yaratacağı anlamına gelmiyor. Bunun yanı sıra özellikle çentik kameralar olarak bilinen günümüzdeki kameraların yerine delikli kameraların kullanılacağı anlamına geliyor. Yani artık çentikli kamera kullanmayacaksınız.

Tek Fark Kamerada mı?

Tabii ki tek farklılık dış görünüşünün değişmesi ve kameranın çentik yerine deliklerden oluşacağı değil. Bunun yanı sıra bazı farklılıklar da getiriyor. Samsung S10 Plus…

5 kameraya sahip olacak olan telefonun 2 ön ve 3 de arka kamerası olacak. Snapdragon 850 ile birlikte konuma göre Exynos 9820 de işlemciler olarak kullanılabilecek. 6 GB Ram ve Android 9.0 Pie ile birlikte görücüye çıkması beklenen telefonun hızlı şarj özelliğine de sahip olacağını belirtmek gerekir. Tabii ki kablosuz şarj özelliği de harika bir yenilik olacak gibi duruyor. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.