TechnoSehir

  Samsung’tan Çift Ekranlı Telefon

  Samsung’tan Çift Ekranlı Telefon

Galaxy Fold ile katlanabilir akıllı telefon pazarına iddialı bir şekilde giren Samsung’tan şaşırtıcı bir adım daha geldi. Buna göre önümüzdeki senelerde piyasaya sürülmesi beklenen Samsung’un çift ekranlı akıllı telefonu için şimdiden Avrupa Patent Enstitüsü (EPO)’e resmi patent başvurusu yapıldı. Peki bu ne anlama geliyor ve Samsung’un bu projesi ile neler hedefleniyor? Detaylar yazımızda…

 

Çift Ekranlı Telefon İçin Patent Başvurusu Yapıldı

Önümüzdeki dönemde satışa sunulması beklenen ve Samsung’un Ar-Ge birimi (Samsung R&D) tarafından geliştirilen çift ekranlı akıllı telefon patent başvurusu yapıldı. Geçtiğimiz günlerde EPO’ya yapılan patent başvurusu ile birlikte bu alanda öncü olmayı hedefleyen şirketin, hisselerinde de yukarı yönde ciddi dalgalanmalar oldu. Yeni patent başvurusu ile birlikte öncü olmayı hedeflemenin dışında seri üretime her an geçebileceğini de gösteren firmanın, bu alanda yeni trend yakalayacağı kesin.

Önde ve arkada 2 farklı ve senkronize halde çalışan ekranın varlığı hemen hemen 2 farklı sim kartın aynı cihazda kullanımı gibi düşünülebilir. Bu da, sim kartların her bir ekran için kullanım imkanını da artık kolaylaştırmış olacak. Aynı zamanda her iki arayüzün de farklı olması bekleniyor. Ortaya atılan iddialara göre, yeni akıllı telefonun her biri farklı amaçlar için kullanılacak farklı RAM ve dahili hafızalara da sahip olacak. Yani bir yüzdeki ekranı daha çok oyun oynamak için kullanabilecekken diğer yüzdeki ekranı ile daha çok müzik dinleyebileceksiniz.

İnce çerçeveye sahip olacak cihazın elle kavrama özelliği de olacak. Aynı zamanda katlanabilir olması da beklenen akıllı telefonun giydirilebilir sürümü olup olmayacağı ise merak konusu. Cihazın isminin ise Galaxy F Folder olması bekleniyor.

Seul’den WIPO (Dünya Patent Enstitüsü)’e doğrudan patent başvurusu olduğunu doğrulayan Samsung yönetimi, bu cihazın çok kısa bir sürede piyasaya çıkacağını açıklaması, aynı zamanda büyük heyecan yaratmış durumda. Kısa süre önce Apple yönetiminin de böyle bir teknoloji üzerinde çalıştığı ve patent başvurusu yapmaya yöneldiği haberlerinin üzerine böyle bir olayın yaşanması, Apple ile davalık olan Samsung’un bundan sonra ne gibi davalar ile de gündeme geleceğini hep birlikte göreceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.