Kapat

Samsung’dan Minicik 512 GB SSD!

Anasayfa
Donanım Samsung’dan Minicik 512 GB SSD!

Samsung, çok küçük ölçülerdeki SSD özelliğinde 512 GB’lık bir donanım geliştirdi.

Samsung tarafından üretimlere hızı verilirken, son olarak 512 GB’lık bir SSD geliştirildiği belirtildi. Posta pulundan çok daha küçük ölçekli bir şekilde hazırlanan depolama kapasiteli cihaz, en kullanım kolaylığı sunuyor, hem de depolamada büyük bir ihtiyacı karşılıyor.

samsung-dan-minicik-512-gb-ssd

SSD desreği sunması ile birlitke daha hızlı bir eşkile veri transferi yapmayı başaran özel üretimin ölçüler sadece 20mm x 16mm x 1.5mm ölçülerinde. Cihaz ile ilgili yapılan açıklamalarda ise bu kadar minimal ölçülerinin yanı sıra 1 gram ağırlığının olduğu belirtildi.

Bu küçük ölçülerinin yüksek bir performans sunması, Samsung’un yeni üretmini çok daha önmeli bir hale getirilirken, geleceğin teknolojilerinin ne kadar üstün özellikli olacağı da görülmüş oldu. PM971-NVMe adı verilen yeni donanım, 1,5 GBps okuma ve 800 MBps yazma hızına sahip olurken, böylece yüksek hızlardak veri transferinin de yapılabilmesini sağlıyor.

Samsung tarafından yapılan üretimlerde 20 nanometrelik NAND yongası kullanıldığı görülürken, donanımda kullanılan RAM ise 4 GB LPDDR4.

Nasıl Kullanılacak?

Samsung tarafından yapılan üretimlerde donanımların 2016’nın son çeyreğine doğru kullanıcılar ile buluşturuacağı belirtilirken, kullanım ve fiyat konusunda herhangi bir detay paylaşılmadı. Buna karşın üstün özellikleri ile Samsung The PM971-NVMe modelinin büyük bir ilgi görmesi bekleniyor.

Önceki yazıyı okuyun:
AMD’nin 7. Nesil İşlemcisi İ7’ye Fark Attı!

AMD tarafından geliştirilen yeni işlemciler İntel Core i7 versiyonlarını da geride bırakmayı başarmış durumda. İşlemci sektöründe yaşanan rekabet çok daha...

Kapat