Kapat

Samsung Galaxy S6 Edge güvenlik sorunu tespit edildi | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Samsung Galaxy S6 Edge güvenlik sorunu tespit edildi

Anasayfa
Mobil Samsung Galaxy S6 Edge güvenlik sorunu tespit edildi

samsung-galaxy-s6-edge-06
Samsung Galaxy S6 Edge güvenlik sorunu tespit edildi.

Bunların arasında hackerların telefonun kontrolünü ele geçirmesine olanak tanıyabilecek bir güvenlik boşluğu da bulunuyor.

Google’un Samsung’a bilgi vermesi üzerine bu sorunların çoğu giderildi, ancak geri kalanının giderilmesi için vakit gerekecek.
“İLAVE YAZILIMLAR AÇIĞA NEDEN OLUYOR”

Londra Üniversitesi’nden güvenlik uzmanı Dr Steven Murdoch, Android işletim sistemini geliştiren Google’un Android markasını korumak için yaptığı çalışmaların Google ile cep telefonu üreticileri arasında gerginliğe yol açtığını bildiriyor. “Güvenlik konusuna gelince Android’in adı zaten lekelenmiş durumda” diyen Murdoch, bunun kısmen telefon üreticilerinin eklediği ilave yazılımlardan kaynaklandığını belirtti.

SAMSUNG: SORUN KISMEN GİDERİLDİ

Samsung’dan yapılan açıklamada ise sorunun kısmen giderildiği, geri kalan 3 güvenlik açığının da bu ay içinde yapılacak bir güncellemeyle çözüleceği kaydedildi. Google’ın belirlediği güvenlik açıkları arasında, Samsung’un elektronik posta yazılımında hacker’ların mesajları kendi hesaplarına aktarmasına olanak tanıyacak bir boşluk olması da vardı.

FOTOĞRAFLA YAZILIMI DEĞİŞTİRİYORLAR

Bir başka risk de hacker’ların şifreli özel bir görüntü göndererek, fotoğraf görüntüleme uygulamasının ayarlarını değiştirebilecek olmalarından kaynaklanıyordu. Google belirlediği en ilginç risk ise, hacker’ların yazılıma kötü niyetli bir uygulama göndererek sistemdeki diğer dosyaları kontrol etme imkanına kavuşabilmesiydi. Samsung, özellikle bu eksiği giderdiğini söylüyor, ancak kullanıcılara telefonlarının yazılım ve uygulamalarını her zaman güncellemeleri çağrısında bulunuyor.

[kirmizibuton]KAYNAK[/kirmizibuton]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook’un kullanıcı sayısı ve geliri dudak uçuklatıyor

Sosyal ağ devi Facebook üçüncü çeyrek raporunu açıklarken son rakamlar hiç de azımsanacak gibi değil. Buna göre Facebook’un şu anda...

Kapat