TechnoSehir

Samsung, Galaxy Note 9’u Ağustosun 9’unda Duyurmayı Planlıyor

Samsung, en çok beklenen telefon serisi olan Galaxy Note’un bu seneki sürümü olan Galaxy Note 9’u, bir sürpriz yaparak 9 Ağustos’ta duyurmayı planlıyor.

Markaların, ünlü telefon serilerinin 2018 sürümlerini piyasaya sürmelerine daha aylar var ancak Bloomberg’den alınan bir rapora göre bu markaların en büyüklerinden birinin yeni telefonu beklenilenden daha erken gelebilir. Bu rapora göre, Galaxy Note 9’un ağustosun 9’unda duyurulması planlanıyor yani geçen sene Galaxy Note 8’in duyurulmasından yaklaşık iki hafta daha önce. Ayrıca raporun sonunda, Samsung’un telefonu ağustosun sonuna doğru da piyasaya sürmeye planladığı da belirtilmiş.

Eğer bu planlandığı gibi gerçekleşirse, Samsung bu yılki yarışa iPhone’lardan önce başlayarak bir avantaj elde etmiş olacak. Geçen seneyi hatırlarsak, Note 8 bu yarışa iPhone 8 ve iPhone X’lerin eylüldeki duyurusundan sonra başladı ve böyle geç kalarak  belki de hazırda bekleyen bazı alıcıları Apple’ın o anda mevcut olan yeni ve çekici teknolojisinin büyüsüne kaptırdı. Denilenlere göre bu yıl Samsung, Note 9’u bu tarihten de erken duyurmayı planlıyormuş ancak tasarımdaki bazı son dakika değişikliklerinden dolayı duyuru temmuzdan ağustosa ertelenmiş.

Bloomberg’den gelen raporda Samsung’un duyurusu sırasında Note 9’un yükseltilmiş kamerasına da değineceği bilgisi var. Yani muhtemelen Note 9 da,  bu yıl daha önce çıkan Galaxy S9’da bulunan ikili diyafram açıklığı özelliğine sahip olacak. Bu özelliği de hatırlamayanlar için kısaca açıklarsak, geliştirilen ve telefonun arkasına yerleştirilen ikili diyafram açıklığı teknolojisi ile kamera parlak ortamlarda eskiye göre çok daha iyi çekim yapabiliyor. Ayrıca telefonun yeni bir Qualcomm işlemcisi ile beraber gelmesi bekleniyor ve bu muhtemelen Snapdragon 845 olacak çünkü 2018 marka ürünü olan bir Android cihaza konması oldukça mantıklı olan bir işlemci.

Bloomberg böyle şeylerde sürekli olduğu gibi, duyuru tarihi civarlarında yine bir şeylerin değişebileceğini de eklemiş. Ancak geçmişi düşündüğümüzde, Samsung yeni Note modellerini ağustosun başına veya ortalarına doğru duyurmuştu yani bu sene aldıkları karar aslında eski takvimlerine bir geri dönüş yapmaları demek. Yani, Galaxy Note 9’un ağustosun başında duyurulması gayet gerçekleşme ihtimali yüksek bir olay diyebiliriz.

Samsung’un Note 9’un duyuru ve piyasaya sürülme tarihini çekebildiği kadar erkene çekmesi ve geçmişteki takvimini yakalamaya çalışması 2018’deki telefon pazarının istatistiklerini önemli bir şekilde etkileyebilir. Eğer her şey planladığı gibi giderse, bu sene Apple’ın karşısında daha rekabetçi ve alıcı kitlesine daha önce hitap etmeyi başarabilmiş bir Samsung duracak gibi gözüküyor.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.