TechnoSehir

S400’ü Yaratan Şirketten Yeni Nesil SİHA

S400’ü Yaratan Şirketten Yeni Nesil SİHA

S400’ü Yaratan Şirketten Yeni Nesil SİHA. Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu SİHA (Silahlı Hava Araçları) üreten ülkeler ligindeki en önemli aktörlerden biri olan Rusya’dan yeni nesil SİHA haberleri servis edilmeye devam ediyor. Birçok yönden günümüz teknolojisinin sınırlarını zorlayan Rusya’nın bu yeni oyuncağı ile neler yapabildiğine gelin yakından bakalım!

 

Yeni Nesil SİHA ve Teknik Özellikleri…

Uzun menzilli hava savunma sisteminin en çok bilinenlerinden biri olan S400’ün de tasarımcısı ve geliştiricisi konumundaki Almaz-Antey – Almaz S.I.C tarafından piyasaya sürülmesi beklenen yeni SİHA’nın en önemli özelliği günümüz SİHA’ların irtifasının çok üstünde irtifa ile ve akranlarından gözle görülür daha fazla hızı ile üretilmiş olması. Bunun yanı sıra daha geniş Radar sistemi ile drone’ler dahil tüm manyetik cihazları çok kolay şekilde kitleyebilecek olması.

 

Sırtında yer alan av tüfeği ile drone’leri dahi düşürebilen bu oyuncağın daha çok savunma sanayisinde kullanılması ve pazarlanması bekleniyor. VR teknolojisini kullanan SİHA’nın daha üstün teknolojik gücü ile bu alanda en güçlü olması hedefleniyor. Ve tabii ki artık daha fazla maliyetli ve daha fazla kabiliyet gerektiren savaş ve savunma araçlarının da yerini alması amaçlanıyor.

 

Dambiev (Rus Savunma Sitesi) geçtiğimiz günlerde ilk prototipinin görücüye çıkacağını okurları ile paylaşmıştı. Şu anda teknik özellikleri sınırlı şekilde paylaşılmış olsa da; gelişmiş manevra kabiliyeti ve güçlü elektrikli motorları sayesinde ışık hızına yakın bir hız ile hedefini çok yüksek yüzde ile avlayabildiği paylaşılan bilgilerden anlaşılmaktadır. SİHA’nın tüm teknik bilgilerini önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız. Sizce geleceğin SİHA’ları hangi yöne çevrilecek ve daha ne gibi teknolojiler ile desteklenecektir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.