TechnoSehir

PUBG’ye Rakip Mi Geliyor: Apex Legends Yolda!

PUBG’ye Rakip Mi Geliyor: Apex Legends Yolda!

4 Şubat 2019’da piyasaya sürüldüğünde, herkes bu oyunun sadece konsol oyun platformlarında ve PC’lerde oynanacağını düşünüyordu. Ama oyunun geliştiricisi ve yayımcısı konumundaki Electronics Arts’tan (EA) öyle bir haber geldi ki; PUBG’ye rakip mobil bir oyunun ayak sesleri mi acaba demekten kendimizi alamadık. Evet! Apex Legends’ten bahsediyoruz. İşte tüm yönleri ile PUBG’yi tahtından indireceği söylenen Apex Legends

 

Apex Legends Nasıl Bir Oyun?

2019’un henüz başlarında, güçlü karakterlerin Titanfall ile aynı evrende savaştığı bir oyun olarak hayatımıza girdi Apex Legends. Respawn Entertainment stüdyolarına yaptırılan EA yapımı bu oyun, Battle Royal tarzı oyunlardan. Windows, XBOX ve Playstation konsollarının yanı sıra PC’lere de servis edildi. Piyasaya sürüldüğü sadece ilk haftasında 10 milyon gibi rekor sayılacak (rekor şu anda Grand Theft Auto V’da) bir indirilme ve 2 milyon adet satış rakamına ulaştı. Bunlar bir anda oyunun rağbet görmesini hızlandırdı ve aynı zamanda daha popüler olmasını sağladı.

Efsaneleri bir araya getiren Apex Legends, 3 farklı takımın karşılıklı savaştığı bir oyun. Oyunda, farklı yeteneklere sahip kahramanlar, Ofance, Defence, Reinforcement ve Rekon gibi rollerde oyuna başlıyor ve diledikleri zaman bu roller arasında geçiş yapabiliyor. Tüm oyuncular herhangi bir ekipmana sahip olmadan oyuna başlar ve zamanla topladıkları ve yaptıkları görev sonunda elde ettikleri ekipmanlar ile savaşa devam eder. Bunun için hem araştırma hem de araştırırken düşmanları yenme stratejisi izlenir. Sağlık puanı sonlanan oyuncu, oyundan elenir ve savaş bitene kadar oyuna katılamaz. Hayatta kalan en son kahraman oyunu alır.

 

Apex Legends PUBG’ye Alternatif mi Rakip mi?

Açıkçası, yüklenme ve satın alma rakamlarından ziyade, oyun içi efektler ve oyun kurgusu, bazı düzeltmeler ile birlikte sunulması takdirde, oyunun PUBG’yi tahtından indirebilecek bir oyun olabileceğini gösteren güçlü yönleri. PUBG’nin hayal gücünü şimdiye kadar yakalayamayan bir co-op oyunu göremediğimiz bu günlerde, böyle bir oyunun da hayatımıza girmesi bizi heyecanlandırdı ve alternatifleri arttırdı. Bu yüzden hem bir alternatif hem de bir rakip olarak görülebilir Apex Legends.

Şimdilik sadece Çin için özelleştirilmiş Android ve IOS işletim sistemine entegre edilen bu oyun, önümüzdeki günlerde tüm Android ve IOS tabanlı mobil aygıtlarında yüklenmesine açık hale gelecek. Üst düzey bir EA yöneticisine dayandırılan bir habere göre; Fortnite ve PUBG’ye en büyük rakip olarak gelecek bu oyunda farklı modları da göreceğiz. Bu yüzden şimdilik sadece duyumlarla yetinmemiz gerekecek. Önümüzdeki günlerde bir başka güçlü yapım olan Call of Duty ile birlikte bu oyunun da EA tarafından servis edilmesi ve tüm Dünya’da oynanabilir bir oyun olması bekleniyor.

Şimdilik oyun, bir çok oyun sever tarafından takdir görse de, belirtmek gerekir ki mobil deneyim için daha da geliştirilmesi gerekiyor. Bu sayede belki de PUBG ve Fortnite’ye iki büyük rakip gelecek ve bunlar Apex Legends ve Call of Duty olacak gibi görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.