Kapat

Pokemon Go’da Büyük Tehlike!

Anasayfa
Haberler Pokemon Go’da Büyük Tehlike!

Pokemon Go ile ilgili oldukça önemli bir durum gündeme getirilirken, Pokemon Go’nun Gmail hesaplarındaki tüm maillere erişim sağladığı öğrenildi.

pokemon-go-da-buyuk-tehlike

Kişilerin Pokemon Go oyununu oynamak için Gmail hesabı üzerinden üyelik açması, farklı bir durumu ortaya çıkardı. Konuyla ilgili gündeme gelen haberlerde Pokemon Go’ye Gmail ile üyelik alan kişilerin Gmail üyeliklerinin açık bir şekilde kontrol edilebildiği ve Pokemon Go tarafından tüm maillere erişim sağlanabildiği ortaya çıktı.

Bu ciddi bir güvenlik riski olarak ortaya çıkarken, bu durum sayesinde mail gönderme işlemlerinin dahi yapılabileceğini gösteriyor. Konuyla ilgili şu ana kadar Pokemon Go’nun yapımcısı Niatic Labs tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, böyle bir yetkinin neden alındığı da bilinmiyor.

Google hesapları için uygulamayı kullanan kişiler tam yetki vermiş olurken,  benzer durum pek çok uygulamada mevcut. Fakat bu uygulamalar daha çok Google Maps gibi uygulamalar ve bu nedenle Google servisleri tarafından böyle bir yetki alındığında kimse tereddüt etmiyor. Fakat Pokemon Go gibi bir oyunun tüm mail bilgilerine erişim sağlaması, pek çok kişide ciddi soru işaretleri yaratmış durumda.  Google hesabı üzerinden yetkileri kontrol ederek tam yetki verdiğiniz Pokemon Go’yu kaldırabilmeniz mümkün. Ayrıca üyelik sırasında önemsiz Gmail hesaplarının kullanılması da güvenliğinizi sağlayacak küçük bir detay.

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook Ve Twitter Kapandı!

Dün Atatürk Havalimanı’n da yaşanan patlama olayı sonrasında Facebook ve Twitter gibi sitelere erişim yasağı getirildi. Dün Türkiye’nin en önemli...

Kapat