Kapat

Pokemon Go Beklentileri Aştı!

Anasayfa
Haberler Pokemon Go Beklentileri Aştı!

Bu yıl yaz aylarında piyasaya sunulması ile birlikte yazın en çok oynanan oyunlarından birisi olan Pokemon Go, milyonlarca oyuncuya ulaşarak bu anlamda ciddi bir gelir sağladı. Yapımcı firma beklentilerin üzerinde gerçekleşen bu ilgiden dolayı oldukça memnun olurken beklentilerin 50 katı kadar bir ilginin olduğu açıklandı.

Pokemon Go’nun bu kadar yüksek bir kullanıcı sayısına ulaşması markanın kısa süre içerisinde çok daha iyi bir duruma gelmesini sağlarken sadece tek bir oyun üzerinden elde edilen gelir milyon dolarlara ulaştı. Her ne kadar bu durum kısa süreli bir etki yaratsa da elde edilen gelir marka adına oldukça fazla.

Oyuncular Oyunu Bıraktı

Oyun içerisinde yaşanan sorunlar, kullanıcıların hile yapması pek çok kişinin oyunu terk etmesine neden olurken en son oyunu oynayan kişi sayısı 50 milyona kadar çıkmıştı. Son olarak yaklaşık 20 milyon oyuncunun oyunu bıraktığı açıklanırken önümüzdeki günlerde oyuna yapılacak yeni bir güncelleme ile birlikte oyunu bırakan kişilerin tekrar oyuna dönmesi de mümkün olabilir.

Oyun ile ilgili analistler tarafından yapılan değerlendirmelerde de bu kadar yüksek bir ilginin olması beklenmiyordu. Bu açıdan oyun, tüm oyun sektörünü de oldukça etkilemiş durumda. Sorunların giderilmesi adına şu anda sunucuları üzerinde yoğun bir şekilde çalışma yapıldığı öğrenilirken kullanıma sunulduğu ilk günden itibaren bugüne kadar oyunun 500 milyon çoğul indirme aldığı da belirtildi.

Önceki yazıyı okuyun:
Google 4 Ekimde Duyuracak

Android 7.0 Nougat sürümünün detayları biliniyor. Uyumlu Nexus cihazlar için ve bazı Android One cihazlar (General Mobile GM 5 Plus)...

Kapat