TechnoSehir

Playstation Store’de Kasım Ayı En İyi İndirme Tirajları

Playstation Store’de Kasım Ayı En İyi İndirme Tirajları

Sony’nin dev oyun ve video oynatıcı platformu Playstation, konsol oyun pazarındaki payını her geçen gün yenilenen ara yüzü ve önemlisi yeni oyunları ile pekiştirmeye devam ediyor. Yaklaşık 400 milyar dolarlık bir sektöre yön veren Playstation, günümüzde en çok tercih edilen oyun konsolu unvanını da koruyor. Bunu nasıl koruduğu sorusunun cevabı da oldukça basit. Dünya genelinde en iyi oyun üretici ve geliştiricileri ile olan organik bağları.

Buna göre her yıl Playsation yaklaşık 120 farklı oyunu, oyun severleri ile buluşturuyor. Ama öyle oyunlar var ki, 7’den 70’e herkesin gönlünde taht kurmuş ve indirme rekorları kırıyor. Biz de bu yazımızda Kasım ayı en çok indirilen oyunları sizlerle paylaşmak istedik. İşte oyun tutkunlarının en çok tıkladığı oyunlar…

Aksiyon ve Silahşör Türü Oyunlar Zirvede

Aksiyon ve tek ya da çok oyunculu silahşör tarzı oyunların en çok indirildiği Playstation Store, yaklaşık olarak genel yüzdenin %30’unu oluşturmaktadır. Call of Duty serisinin son oyunu olan Call of Duty: Black Ops 4 en çok indirilen oyunların başında geliyor. Oldukça yenilenmiş grafikleri ve çok oyunculu moddaki onlarca farklı senaryonun eklendiği Call of Duty: Black Ops 4 oyununu Red Dead Redemption 2 oyunu takip ediyor. Aksiyon ve macera tarzı bir oyun olan Red Dead Redemption 2, özellikle 17-24 yaş grubuna hitap eden en çok indirilen oyun konumunda. Red Dead Redemption 2 oyununu ise Fallout 76 takip ediyor. Geliştirici koltuğunda Türk mühendislerinin de yer aldığı ve mükemmel oyun içi gerçekliğin arttırıldığı Fallout 76, 3.sırada bulunmakta. Aksiyon ve Silahşör Türündeki diğer oyunlar ise; Battlefield , God of War ve The Elder Scrolls V: Skyrim gibi oyunlar var.

Eğlence ve Platform Oyunları Türünde Spyro Reignited Trilogy Fırtınası Esiyor

Spyro Reignited Trilogy ve Marvel’s Spider-Man gibi oyunların bu kategoriyi teşkil ettiği oyunlar, Playstation Store da en çok indirilenlerden. Harika zaman geçirebileceğiniz bu oyunları yaklaşık 10 milyon kişi indirdi ve oynuyor. Mükemmel ara yüzleri ve harika grafikleri ile oyun severleri tutkuna çeviren bu oyunları tercih etmede ki en önemli detay ise, boğuk senaryoların yerine farklı ve güçlü senaryoların gelmesi.

Pes ve Fifa Serisi Oyunlarda Gerileme

Bir önceki yıllarda futbol severlerin zirvede olduğu indirme kategorisinde artık macera türü severler daha öne çıkmış durumda. Geçen yıllarda koltuğu hiç kimseye bırakmayan Futbol Simülatör oyunu PES, artık bu koltuğu Silahşör, Aksiyon, Macera ve Eğlence tarzı onlarca farklı oyuna bırakmış durumda. Ama buna rağmen Playstation Store’de en çok indirilen oyunların başında gelmesi kuşkusuz PES ve FİFA serisi oyunların ne denli güçlü aktörler olduklarını gösteriyor…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.