Kapat

Paris Saldırısı PS4 ile mi Planlandı! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Paris Saldırısı PS4 ile mi Planlandı!

Anasayfa
Güvenlik Paris Saldırısı PS4 ile mi Planlandı!

playstation-4-paris-saldirisi
Fransa Paris’te yaşanan kanlı saldırının PlayStation 4 üzerinden planlanmış olabileceği gündeme geldi. Peki, IŞİD, PlayStation 4 üzerinden Paris saldırısını nasıl planladı? İşte detaylar.

13 Kasım Cuma günü Fransa‘nın başkenti Paris‘te yaşanan terör olayının etkileri devam ediyor. Açıklanan son rakamlara göre 129 kişinin hayatını kaybettiği Paris saldırısı hakkında yeni bulgular ortaya çıkmaya başladı. Forbes’in haberine göre Paris saldırısı PlayStation 4 üzerinden planlamış olabilir.

Forbes‘in kaynaklarına göre Belçika’nın başkenti Brüksel’de yapılan aramalarda PlayStation 4 ele geçirildi. Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün, PlayStation 4 üzerinden mesajlaşarak Paris saldırısını planlamış olabileceği düşünülüyor. Belçika İçişleri Bakanı Jan Jambon; PlayStation 4’ün mesajlaşma sistemini takip etmenin WhatsApp‘tan çok daha zor olduğunun altını çizdi.
playstation-4-paris-saldirisi-1447683814

PlayStation 4 üzerinden mesajlaşmanın çeşitli yolları bulunuyor. Bunlardan ilki PSN üyelikleri arasında mesajlaşma sistemi. IŞİD PSN mesajlaşma özelliğini kullanarak haberleşmiş olabilir. Bir diğer yöntem ise Multiplayeroyunlar. Battlefield 4, Call of Duty Black Ops 3 ve Destiny gibi FPS türündeki Multiplayer oyunlarda özel server oluşturarak silahlar ile duvar veya yere yazı yazılabiliyor. IŞİD’in Paris saldırısı için bu yöntemi de kullanmış olabileceği düşünülüyor.

Ünlü Hacker Grubu, IŞİD’e Savaş Açtı!

ShiftDelete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Galaxy Note 5, Android 6.0 Güncellemesi Geldi !!

Şanslı bir Galaxy Note 5 kullanıcısına Android 6.0 Marshmallow güncellemesi geldi. Note 5 için Android 6.0 güncellemesinden kareler ve konunun...

Kapat