Kapat

Oyuncular Windows 10’u Sevdi! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Oyuncular Windows 10’u Sevdi!

Anasayfa
Oyun Oyuncular Windows 10’u Sevdi!

windows-10

Valve şirketinin oyun platformu Steam’in paylaştığı veriler ilginç sonuçlar ortaya koydu. Windows 10 kullanıcılarının payı sosyal ağda kısa sürede üst sıralara tırmanmayı başardı.

Microsoft‘un yeni işletim sistemi Windows 10 giderek yaygınlaşıyor. Temmuz ayı sonunda ücretsiz güncelleme seçeneği ile kullanıma sunulan sistem, kısa süre içerisinde genel pazar payını artırmayı başarmıştı. Hafta başında yayınlanan ve buradaki haberimizde detaylarını bulabileceğinizNetmarketshare verileri, Windows 10‘un yüzde 5 barajının üzerine çıktığı yönündeydi. Son veriler ise Valve şirketinin oyun platforumu Steam‘den geldi.

Windows 10 Steam’de 3. sırada

PCgames sitesinin haberine göre, Steam‘in yayınladığı verilerde Windows 10‘un popülaritesi oyuncular arasında giderek artıyor. Yeni işletim sistemi şimdiden platform üzerindeki en popüler 3. işletim sistemi olmayı başarmış durumda. Windows 10 işletim sisteminin Steam‘deki payı ise yüzde 16.39olarak ölçülmüş.

windows-10-game-sdn
Windows 7 yine lider

Windows 10‘un hemen üstünde ise öncülü Windows 8.1 işletim sistemi bulunuyor. Her iki işletim sistemi arasındaki makas ise giderek daralıyor.Windows 8.1‘in Steam’deki payı 23.36. İlk sırada ise global pazarda olduğu gibi Windows 7’nin hakimiyeti mevcut. Windows 7 yüzde 40’lara yaklaşan payı ile açık ara hakimiyetini koruyor.

[kirmizibuton]KAYNAK[/kirmizibuton]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir